Муніципальна статистика – інструмент отримання достовірної інформації, яка допомагає АМУ захищати інтереси громад, – О.Слобожан

15 / Травень, 2019
Сьогодні у Києві відбулося засідання Спостережної ради Проекту Федерації канадських муніципалітетів та Асоціації міст України «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.
У засіданні беруть участь Посол Канади в Україні Роман Ващук, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Директор програм Федерації канадських муніципалітетів Маріон Вілланова, директор Федерації канадських муніципалітетівдиректор-Інтернешнл Себастіан Амель, депутат міської ради міста Едмонт, Член Ради ФКМ – Співголова СРП Бев Еслінгер, представники Проекту ПРОМІС та Федерації канадських муніципалітетів.
Посол Канади в Україні Роман Ващук у вступному слові відзначив важливість співпраці українських і канадських муніципалітетів та головні успіхи Проекту ПРОМІС за чотири роки діяльності. Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, вітаючи учасників засідання, подякував Уряду Канади та Федерації канадських муніципалітетів за співпрацю, а також окреслив діяльність Асоціації із захисту інтересів місцевого самоврядування.
Олександр Слобожан виступив із презентацією «Діяльність Асоціації міст України в рамках проекту ПРОМІС 2015-2018 роки» (завантажити). Виконавчий директор акцентував увагу учасників на значенні Автоматизованої системи муніципальної статистики: «Використовуючи ці дані, нам вдалося залучити до бюджетів органів місцевого самоврядування додатково 44,6 млрд грн під час бюджетного процесу – 2019. У нас було альтернативне джерело інформації, яке відрізнялася від інформації Мінфіну і в результаті вдалося віднайти «золоту середину» та передбачити у Державному бюджеті необхідні видатки для місцевого самоврядування. Асоціація міст України не може безпідставно заявити, що громадам недостатньо коштів, потрібно демонструвати це на окремих показниках, щоб досягти результату».
Програмою засідання передбачено:
  • ознайомлення з діяльністю Федерації канадських муніципалітетів;
  • огляд результатів 4-го року роботи Проекту ПРОМІС;
  • представлення планів на п’ятий рік реалізації Проекту.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)