05 / Червень, 2024

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, взяв участь у  навчально-інформаційній конференції «Міста для людей. Можливості для фінансування муніципального сектору під час війни та у період відбудови», проведеній Укрексімбанком 29 травня 2024 року  для ознайомлення представників муніципалітетів з сучасними фінансовими інструментами.

За 9 місяців роботи через Платформу Укрексімбанку "Міста для людей" реалізовано 16 проєктів на 860 млн грн, зокрема 10 млн євро в рамах програми з ЄБРР, проводяться навчання фінансових та проєктних команд громад із залученням представників Міністерства фінансів та МФО для підвищення їх спроможності користуватися фінансовими продуктами.

«Завдяки зусиллям Асоціації міст України загалом на 2024 рік для всіх територіальних громад забезпечено збереження та залучення фінансового ресурсу в обсязі 237,3 млрд гривень. Наша системна багаторічна робота дала можливість  з 1 січня 2024 року сільським та селищним громадам здійснювати місцеві запозичення. Робимо зараз все, щоб муніципалітети, незалежно від їх типів і кількості мешканців, могли залучати різні фінансові ресурси, не тільки бюджетні», - підкреслив Олександр Слобожан.

Олександр Слобожан звернув увагу, що у відбудові та розвитку громади можуть розраховувати на такі джерела фінансування: 

- кошти місцевих бюджетів; 
- кошти Держбюджету; 
- кошти, що надходять до державного бюджету в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ; 
- кошти міжнародних організацій;
- кошти банків: кредити, лізинг, місцеві запозичення.

Виконавчий директор Асоціації міст України представив учасникам Концепцію відновлення місцевого самоврядування України, затверджену Правлінням Асоціації міст України 1 квітня 2024 року.
 
Участь у дискусії з учасниками взяли також:

Олександр Корень, Директор Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України,
Михайло Медко, Член Правління Укрексімбанку ,
Денис Гайовий, Старший банкір Департаменту сталої інфраструктуриЄвропейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР),
Олександр Решетнік, Начальник управління по роботі з муніципалітетами та комунальним сектором Укрексімбанку, 
Володимир Міллер, Заступник Дніпровського міського голови,
Вікторія Довжик, Директорка Департаменту фінансової політики Львівської міської ради,
Олександр Олексенко, Генеральний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», 
Олександр Витвицький, Заступник директора з індустріального розвитку КП «Агенство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради, 
Віктор Гуменюк, Директор КП «Луцькводоканал».

 

   
 
Під час конференції понад сто учасників обмінялись досвідом роботи, обговорили фінансування муніципального сектору під час війни та у період відбудови, окреслили ключові аспекти діяльності, детально розглянули  інструменти залучення міжнародного фінансування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)