24 / Грудень, 2019
27 листопада 2019 року Уряд розпорядженням №1136-р призначив Тетяну Василівну Монахову Уповноваженим із захисту державної мови строком на п'ять років.  Це означає, що з 27 травня 2020 року наберуть чинності положення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо розгляду скарг Уповноваженим, здійснення держконтролю за застосуванням державної мови та щодо порядку накладення штрафів на суб'єктів господарювання за порушення закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.
Зокрема, мова йде про статті 55, 56, 57 Закону, які набирають чинності через шість місяців з дня призначення Уповноваженого.
Державний контроль за застосуванням державної мови Уповноваженим буде здійснюватися відповідно до Порядку здійснення контролю Уповноваженим із захисту державної мови за застосуванням державної мови органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. N817.
АМУ сподівається, що органи місцевого самоврядування і надалі будуть забезпечувати всебічний розвиток і функціонування української мови як інструменту об`єднання українського суспільства.

Нагадаємо, на стадії погодження проєкту постанови Кабінету Міністрів України N 817 Асоціацією міст України надавалися пропозиції, які частково були враховані в кінцевій редакції документу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)