Містобудування - це пряме повноваження та право громад

03 / Лютий, 2023
У рамках Проєкту «Голос громадянського суспільства в формуванні та реалізації плану відновлення України» Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан представив позицію Асоціації щодо необхідних кроків для успішного майбутнього відновлення громад і України.

«В проєкті №5655 муніципалітети позбавляють можливості забезпечувати безпеку в містобудуванні, брати участь у розбудові та відновленні громад, забирають у громадян процедури впливу на контроль забудови. Тому цей законопроєкт не має права на реалізацію.
Після вето на 5655 необхідно буде всім суспільством завершити розробку Містобудівного кодексу України, який базуватиметься на міжнародному кодексі та створить такі умови регулювання, як у економічно розвинених країнах із сильною демократією.
Ми маємо в кодексі дати можливість громадам і їх мешканцям впливати на своє майбутнє.
Також необхідно повернути фінансову участь забудовників у розвиток інфраструктури, забезпечити баланс впливу на містобудівні процеси державних органів влади та органів місцевої влади для створення безпечних і комфортних умов життя кожного з громадян», - наголосив Олександр Слобожан.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)