Місто Хуст на Закарпатті отримало повноваження держархбудконтролю

06 / Червень, 2018
У рамках децентралізації системи держархбудконтролю повноваження отримала громада міста Хуст Закарпатської області. Відповідний акт 5 червня підписано між Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексієм Кудрявцевим та Хустським міським головою Володимиром Кащуком.
Хуст – друге місто на Закарпатті та 99 в Україні, що самостійно контролюватиме будівництво на своїй території. 
Місту передано функції архбудконтролю щодо об’єктів будівництва незначного та середнього класу наслідків (відповідальності), до яких, зокрема, відносяться приватне житло, господарські споруди, бізнес-об’єкти, а також багатоквартирні будинки, соціальні заклади, торговельно-розважальні та офісні комплекси. Крім того, нові функції дозволять громаді ефективно впливати на містобудівну ситуацію в межах своєї території, формувати пропозиції та реалізовувати проекти, виходячи з першочергових потреб. Жителі відтепер зможуть оперативно реєструвати дозвільні документи на власне будівництво, не виїжджаючи за межі населеного пункту.
Щодо планів роботи нового органу архбудконтролю В.Кащук зазначив: «Ми будемо толерантні по всім питанням, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю».
У рамках децентралізації системи держархбудконтролю місто Хуст отримує також нові можливості для розвитку та оновлення. «Ми зараз дуже активно розвиваємо інфраструктуру в місті. До нас приїжджає багато туристів і є дуже велика перспектива – свій власний аеропорт. Ми працюємо над цим разом з народними депутатами, які сприяють розвитку міста», – зазначив Хустський міський голова.
З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, у м. Хуст можна звертатися до новоутвореного органу, що знаходиться за адресою: вул. 900-річчя Хуста 27, каб. 44.
Нагадаємо, 23 травня парламентський Комітет підтримав позицію Асоціацію міст України щодо недопущення примусового припинення повноважень місцевого самоврядування у сфері держархбудконтролю (читати більше).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)