02 / Березень, 2021
1 березня під головуванням Міністра соціальної політики Марини Лазебної відбулося засідання робочої групи з питань удосконалення законодавства щодо розвитку і регулювання ринку соціальних послуг. До складу робочої групи увійшли народні депутати, представники Офісу Президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, центральних органів виконавчої влади, неурядових організацій, надавачів послуг, експерти та науковці.
Від Асоціації міст України до складу робочої групи увійшов Назар Миколюк. Він виступав з питань розвиток ринку соціальних послуг та законодавчих аспектах фінансування соціальних послуг, зокрема:
 
► Відсутність на території окремих територіальних громад неурядових організацій, які надають соціальні послуги
Ця проблема є досить гострою і не сприяє розвитку ринку послуг. Для вирішення проблеми Асоціація міст України запропонувала запровадити надання державної підтримки неурядовими організаціями, які надають соціальні послуги. Для прикладу, така підтримка може бути аналогом роботи Українського культурного фонду чи Національного фонду підтримки молодіжних ініціатив, функціонування якого передбачене законопроєктом про основні засади молодіжної політики (детальніше про законопроєкт).
Мінсоцполітики підтримало цю пропозицію та передбачає її розгляд.
 
► Проблема пілотного проєкту «Розвиток соціальних послуг»
Пілотний проєкт «Розвиток соціальних послуг» – це проєкт, направлений на сприяння розвитку соціальних послуг на рівні територіальних громад із залученням неурядових об’єднань та приватних організацій. Проте, успіху у 2020 році проєкт не досяг ,зокрема, через те, що одним з критеріїв отримання органом місцевого самоврядування коштів було забезпечення роботи в громаді фахівців із соціальної роботи з розрахунку не менше ніж один такий фахівець на 4 тис. населення. Навіть більшість великих громад з містами обласного значення не досягнули цього критерію, не говорячи уже про новостворені. Асоціація міст України запропонувала знизити критерії участі в пілотному проєкті.
Мінсоцполітики підтримало цю пропозицію та найближчим часом розгляне питання зниження критеріїв участі в пілотному проєкті «Розвиток соціальних послуг»
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)