27 / Серпень, 2019
Асоціація міст України неодноразово повідомляла Уряд про випадки стягнення енергопостачальними підприємствами з міських рад штрафних санкцій за несвоєчасне перерахування коштів пільг та субсидій населенню у період 2017-2018 років. Головним розпорядником цих коштів було Міністерство фінансів України. Потенційні втрати місцевих бюджетів, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахунку державою коштів, можуть становити близько 7 млрд грн
 
Для вирішення цієї проблеми АМУ зверталась до Уряду та міністерств з конкретними пропозиціями та необхідністю їх обговорити на робочій зустрічі. Проте, Мінфін проігнорував пропозиції АМУ та не запропонував ані шляхи вирішення проблеми, ані джерела погашення заборгованості. Тобто, Міністерство самоусунулось від вирішення проблеми, яку само ж і створило (лист Мінфіну).
 
АМУ сподівається, що новий Уряд буде більш відповідальним перед територіальними громадами
 
Довідково:
Для вирішення вищезазначеної проблеми у лютому 2019 року Правління Асоціації міст України звернулось до Прем’єр-міністра з проханням визначити у Державному бюджеті на 2019 рік джерело погашення витрат місцевого самоврядування на виконання відповідних судових рішень (лист АМУ). На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Мінфін розглянув звернення Правління Асоціації міст України (лист Мінфіну). Але Мінфін не запропонував шляхи вирішення проблеми. Після отримання відповіді Мінфіну АМУ звернулась до Мінсоцполітики, як головного розпорядника коштів державного бюджету на пільги та субсидії, щодо передбачення погашення витрат місцевого самоврядування на виконання зазначених судових рішень (лист АМУ). Мінсоцполітики також не було запропоновано шляхів вирішення цієї ситуації (лист Мінсоцполітики). Ні Мінфін, ні Мінсоцполітики не запропонували шляхи вирішення проблеми, яка виникла внаслідок несвоєчасного перерахунку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. У зв'язку з цим АМУ повторно звернулось до В. Гройсмана з проханням надати доручення організувати зустріч за головуванням профільного Віце-прем'єр-міністра України між керівництвом Мінфіну, Мінсоцполітики та Асоціацією міст України для вирішення вищезазначеної проблеми (лист АМУ).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)