18 / Грудень, 2019
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планує змінити систему оподаткування землі, щоб боротися із тіньовим бізнесом. За розрахунками уряду, такі зміни принесуть громадам додаткові 13 мільярдів гривень надходжень на рік до місцевих бюджетів. Про це на прес-марафоні «Фінальна версія. Земельна реформа» заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.
«Бізнесу доведеться платити податки. За різними оцінками є 35-40% тіньового обробітку земель. Є ідея запровадити єдину мінімальну сплату з кожного гектара. 100% іде до місцевого бюджету, що призведе до унеможливлення ухилення від сплати податків. За нашими підрахунками, це має збільшити надходження до бюджету приблизно на 13 мільярдів гривень на рік», — зазначив Тарас Висоцький. Зокрема, у Мінекономіки додали, що подібні зміни не стосуватимуться бізнесу, який справно сплачує податки.
 «З землею дуже легко боротися з тіньовою економікою, бо земля — це актив. Ми через супутник можемо бачити, що там щось росте. Нехай просто кожен заплатить ту саму суму, в залежності від якості землі, звичайно. Це має бути прив’язано до нормативно грошової оцінки», — прокоментував міністр економічного розвитку Тимофій Милованов.
Асоціація міст України підтримує пропозиції щодо змін у системі оподаткування землі як такі, що принесуть громадам додаткові 13 млрд грн надходжень на рік до місцевих бюджетів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)