Мета реформи з децентралізації – змінити якість життя мешканців невеличких територіальних громад, - Виконавчий директор АМУ О.Слобожан

16 / Липень, 2018
16 липня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у прес-конференції, яка проходила в  ІА УКРІНФОРМ і була присвячена проблемам об’єднаних територіальних громад у Київській області.
Виступаючи перед ЗМІ О.Слобожан зупинився на проблемах об’єднання громад навколо міст обласного значення: «Протягом травня-липня цього року фахівці регіональних відділень АМУ провели низку виїзних консультацій. За даними АМУ, вже 80 міст обласного значення готові долучитися до процесу об’єднання, але є проблеми. Наразі 8 міст обласного значення, які пройшли вже всі відповідні процедури, прийняли рішення про надання згоди щодо приєднання до вже сформованих територіальних громад, які формувалися з 2015-2017 рік, не можуть цього зробити з різних причин. В першу чергу це пов’язано з тим, що не уточнені Перспективні плани формування спроможних територіальних громад».
Довідка. З восьми міст обласного значення, що вже прийняли рішення про надання згоди на добровільне приєднання до них суміжних сільських, селищних територіальних громад: не відповідає Перспективним планам об’єднання навколо міст Біляївка, Хмільник, Канів, Березань, частково відповідає – об’єднання навколо міста Лозова, відповідає Перспективним планам об’єднання навколо міст Коломия, Вознесенськ, Вугледар.
Об’єднані територіальні громади, які існують протягом трьох років, а сьогодні їх вже 705, отримали окрім значних фінансових ресурсів, збільшені повноваження. «Якість життя у цих громадах змінилась.  Адже мета реформи з децентралізації – змінити якість життя мешканців невеличких територіальних громад», - підкреслив О. Слобожан
Виконавчий директор АМУ наголосив на недопустимості маніпуляцій з боку окремих керівників та донесення до жителів громад спотвореної інформації про сутність та наслідки реформи з децентралізації.
«Значний фінансовий ресурс, який отримує ОТГ, має йти на оновлення інфраструктури в сільській місцевості. Асоціація міст України проаналізувала розподіл інфраструктурної субвенції у 2015-2017 роках. Було з’ясовано, що  95% цієї субвенції пішло на покращення інфраструктури саме у сільській місцевості, а не залишилися в центрах об’єднананих громад», - зазначив О. Слобожан. «Мешканцям потрібні гарні дороги, належна якість питної води, вивіз сміття, відповідні комунікації, надання послуг або через ЦНАПи, або через прозорі центри соціальних послуг – це  все дає об’єднання територіальних громад. 705  успішних прикладів вже є», -  сказав Виконавчий директор АМУ звертаючись до представників ЗМІ, і попросив їх донести достовірну правдиву інформацію до жителів громад.
«200 суб’єктів, муніципалітетів - міст обласного, районного значення - чекають процедури включення їх в реформу і в об’єднання. Головна проблема - несформовані перспективні плани. Асоціація міст України вже звернулася до Мінрегіону і висловила готовність до спільної роботи щодо перегляду та переформатування Перспективних планів областей», - повідомив О.Слобожан.
 
Прес-конференція відбулася за участі міського голови Бучі Анатолія Федорука, сільського голови с.Гаврилівки Олега Покрасьона, селищного голови смт. Бабинці Андрія Купраша.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)