Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в громадах обговорювали на практикумі в Луганському РВ АМУ

20 / Березень, 2019
19 березня в Луганському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники територіальних громад, зокрема земельних відділів міських, селищних та сільських рад, регіональні консультанти Луганського РВ АМУ.
Відкрила практикум виконавчий директор Луганського регіонального відділення АМУ Наталья Бойко, яка поінформувала учасників про діяльність Асоціація міст України у напрямку захисту прав громад та удосконалення нормативно-правової бази роботи органів місцевого самоврядування, в тому числі, і в земельних питаннях.
Модератор практикуму – юрист начальник юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Луганській області Валерія Джафарова.
Під час заходу учасники відбулося обговорення новацій земельного законодавства, питання управління землями сільськогосподарського призначення після передачі у комунальну власність територіальної громади, проблемні питання, що пов’язанні з укладанням договорів оренди землі. Окреме розібрали нормативну грошову оцінку землі, механізм її проведення, розглянули механізм передачі не витребуваних паїв в оренду місцевими радами.
Модератор наголосила, що основою для роботи у напрямку управління земельними ресурсами є оформлення правовстановлюючих документів на користування земельних ділянок, оскільки цей ресурс є важливим джерелом доходу місцевих бюджетів.
Особливо жвавою відбулася дискусія щодо вирішення деяких важливих питань у сфері земельного права, а саме:
1.Необхідність продовження використання існуючої нормативно-грошової оцінки землі населених пунктів у зв'язку із раціональністю проведення встановлення меж ОТГ після завершення реформи адміністративно- територіального устрою України.
2.Фінансова неспроможність виготовити необхідну містобудівну документацію, за відсутності якої забороняється надання та зміна цільового призначення земельних ділянок.
3.Проблеми надання (відведення земельних ділянок) для розміщення літніх майданчиків, тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
4.Неврегульовані питання оформлення земельних ділянок під багатоквартирними житловими будинками ОСББ
Загалом практикум виявився актуальним для громад Луганщини. Усі учасники висловилися за необхідність проведення ще одного практикуму з земельних питань та більш глибокого відпрацювання питань укладення договорів сервітуту, виділення земельних ділянок під вбудовані приміщення комерційного типу, розпорядження земельними ділянками, що перебувають у спільній частковій власності на землю тощо.
Учасники заходу подякували Луганському регіональному відділенню АМУ за сприяння широкого обміну досвідом у сфері управління земельними ресурсами в органах місцевого самоврядування.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)