«Маршрути успіхів» у Вінниці вивчають досвід взаємодії влади і громади у розвитку міста

22 / Травень, 2018
У Вінниці розпочався навчальний візит в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» для представників органів місцевого самоврядування на тему «Взаємодія влади і громади: шлях до синергії у розвитку міста». Програма навчальних візитів реалізується в рамках Проекту USAID ПУЛЬС.
Вивчати досвід Вінниці з’їхалися близько 30 представників з 17 областей України. Навчальний візит розпочався із засідання у сучасному NGO-хабі «Вінниця» - новітньму просторі для взаємодії та партнерства між громадянським суспільством Вінниці, міською радою та соціально відповідальним бізнесом.
З вітальним словом до представників міст звернувся Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він розповів про унікальний досвід Вінницької міської ради з активізації громадянського суспільства: «Вінниці пощастило з активною командою ГО Гармонія на чолі з Панасюк Раїсою, вони продовжують працювати над створенням безбар'єрного середовища в місті, і взагалі, вони, мабуть, одні з перших, хто почав таку активність, що розбудила містян і перетворила споживачів на діячів. Ви сьогодні матимете змогу побачити їх реабілітаціний центр, почути про проекти, які реалізуються цією невеликою, але надпотужною командою. Головна наша мета: виховати в містян почуття бережливого ставлення до міста, до його майна, його пам'яток, його ресурсів. Тому що гарний власник завжди дбає про свою господу». 
   
Виконавчий директор Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов наголосив на активній позиції  АМУ у питаннях поширення  кращого досвіду органів місцевого самоврядування, об'єднаних громад, щоб надихати на досягнення інших. «Ми організовуємо постійно маршрути успіхів, для представників громад для громадських діячів, щоб показати, як треба діяти, щоб виграли в результаті усі».
Координатор програми "Маршрути успіхів" Олександра Змієвець привітала предстаників міст - учасників візиту та розповіла про діяльність Проекту ПУЛЬС, зокрема, програму навчальних візитів, яка реалізується вже другий рік поспіль. У робочих матерілах презентовано видання, підготовлене за підсмуками першого року програми "Маршрути успіхів".
 
В обговоренні питань, винесених на засідання, взяли участь Аліна Дяченко, директор комунального підприємства «Інститут розвитку міст» та Станіслав Данілов, заступник директора з розвитку громадянського суспільства комунального підприємства «Інститут розвитку міст». Вони розказали про досвід створення NGO-хабу «Вінниця» - від виникнення ідеї до її повного втілення та створення інноваційної платформи для взаємодії влади та громадськості. Також спікери розповіли про досвід організації та проведення щорічних Форумів громадянського суспільства Вінниці «Точки взаємодії», які проводять у місті з 2016 року.
 
В рамках програми навчального візиту також передбачені ознайомлення із кращими практиками, реалізованими у Вінниці. Сьогодні учасники відвідають Громадську організацію молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» та будуть вивчати досвід її діяльності, поспілкуються із Урядовою уповноваженою з прав осіб з інвалідністю, головою правління ГО «Гармонія» Раїсою Панасюк, з якою Асоціація міст України тісно співпрацює. Крім того, представники українських міст відвідають «Родинне озеро», де нещодавно пройшов капітальний ремонт після перемоги проекту на «Бюджеті громадських ініціатив»​, а також спортивний майданчик у школі №12, відновлений містом за підтримки його жителів.
Завтра учасників очікує ознайомлення із інструментами залучення громадян до ухвалення місцевих рішень та відвідування цікавих об’єктів у Вінницькій міській раді - Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» та Муніципального ситуаційного центру.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)