22 / Лютий, 2018
22 лютого розпочався навчальний візит до Харкова на тему: «Інноваційні інструменти розвитку малого та середнього бізнесу як шлях до успіху громади». Візит, який триватиме два дні, проводить Асоціаціїя міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Харківською міською радою.
У Харкові зібралося близько 30 представників міст з 18 областей України. Серед учасників – міські голови, заступники міських голів, представники органів місцевого самоврядування, які працюють в департаментах економіки та інвестицій.
Навчальний візит розпочався з сесійного засідання у Харківській міській раді. З вітальним словом до учасників звернулася Вікторія Грецька-Миргородська, начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради. «Інновації - шлях у майбутнє. Лише залучаючи кошти до регіонів ми зможемо відбудувати сильну країну», - сказала вона.
В.Грецька-Миргородська представила досвід Харкова у впровадженні інструментів підтримки інноваційного розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема, розробку та реалізацію Стратегії розвитку міста Харкова до 2020 року, розвиток міської інноваційної та стартап-інфраструктури, а також кластеризацію основних сфер економіки у місті Харкові (дивитися презентацію). Читати більше на сайті Харківської міської ради
Про молодіжні ініціативи, які сприяють розвитку міста, розповів Голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв. За його словами, саме молоді люди зараз беруть активну участь у створенні нових і значущих міських проектів, у числі яких - сайт і додаток міських ініціатив «Портал харків'янина». Нещодавно їх представили громадськості, і на сайт в день уже заходять близько тисячі користувачів, які пропонують, як удосконалити ці сервіси (дивитися презентацію).
Учасники відвідали Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів», з роботою якого їх ознайомив генеральний директор Володимир Семиноженко. Побувавши на екскурсії в науково-технологічному комплексі, учасники побачили ще одну грань Харкова — одного з провідних в Європі центрів сучасного матеріалознавства. Дискусія торкнулася й необхідності створювати стимули для розвитку української науки, технологій, промисловості і приймати такі закони як "Купуй українське".
У програмі візиту також ознайомлення з досвідом розробки та впровадження інновацій у Харкові, відвідання Регіонального центру послуг для вивчення досвіду міста у впровадженні інновацій у сфері надання адміністративних та соціальних послуг населенню.
У другий день візиту представники міст продовжать знайомство з цікавими об’єктами Харкова, обміняються досвідом співпраці з бізнесом та впровадження інновацій для розвитку своїх громад.