«Маршрути успіхів» у Дніпрі: підсумки та презентації

07 / Березень, 2019
5-6 березня відбувся навчальний візит на тему «Дніпро – «розумне місто». Цифрове перетворення громади». Захід провела Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Дніпровською міською радою.
У навчальному візиті взяли участь 30 представників міст з 17 областей України та міста Київ. Серед учасників – голови об’єднаних громад, заступники міських голів, керівники міських управлінь програмного та комп’ютерного забезпечення, інформаційних технологій.
Розпочався захід із засідання у Дніпровській міській раді. В.о. директора департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради Марина Середа передала вітання від мера Дніпра Бориса Філатова та висловила надію, що захід буде для всіх цікавим, а досвід Дніпра у запровадженні інформаційних технологій стане учасникам у нагоді.
Координатор з питань комунікації АМУ Олександра Змієвець відзначила, що програма «Маршрути успіхів», яка реалізується вже другий рік поспіль в рамках проекту ПУЛЬС, має на меті показати кращі практики українських міст у сфері місцевого самоврядування. Вона побажала учасникам навчального візиту ефективної роботи, обмінятися досвідом та знайти корисні контакти. Також О.Змієвець розказала представникам міст про діяльність Асоціації міст України щодо збирання та поширення кращих практик місцевого самоврядування. Зокрема, вона відзначила, що за підсумками таких навчальних візитів АМУ щороку готує видання, у якому представлений успішний досвід реалізації  проектів та програм у містах.
Марина Середа розповіла учасникам візиту про досвід Дніпра у впровадженні електронного врядування та про інструменти комунікації міської влади з громадою міста. Вона презентувала можливості оновленого сайту міської ради та електронний ресурс «Контакт-центр», де жителі через кабінет мешканця можуть отримувати міські послуги онлайн, а також звертатися щодо вирішення різноманітних проблем і питань.
Під час візиту були представлені презентації на такі теми:
В рамках навчання учасники відвідали міські об’єкти, де впроваджені інструменти «розумного міста». Зокрема, ЦНАП «Правобережний». Зараз тут можна отримати понад 200 послуг. Незабаром до цього переліку планують долучити ще одну – послугу з реєстрації народження дитини. Щоденно ЦНАП, розташований на першому поверсі міської ради, відвідують до 1 тис. громадян.
Також учасники завітали до Ситуаційного центру, який відкрився у грудні 2018 року. Його створено в рамках програми «Безпечне місто». Інтерактивна система центру об'єднує датчики на мережах водоканалу, розподільчих щитках, тягових підстанціях, ліфтах, а також GPS-системи на громадському транспорті, комунальній техніці, машинах швидкої допомоги. До неї підключені й правоохоронні органи. Все це дає змогу бачити картину міста як на долоні та оперативно реагувати на екстрені ситуації та контролювати якість роботи комунальних служб. 
  
Познайомился представники міст і з Єдиною гарячою лінією для звернень громадян – кол-центром, куди городяни можуть звернутися для вирішення проблем, залишивши звернення, а також дізнатися корисну інформацію.
Показали учасникам «Маршрутів успіхів» також досвід Дніпра щодо запровадження проекту «Безпечна школа» на прикладі школи №13. У навчальних закладах міста встановлюють систему фіксації часу перебування дітей у школі та камери відеоспостереження. Потрапити до будівлі можна лише за спеціальними картками-перепустками. Крім того, у приміщенні встановлені турнікети, а на другорядних входах – електромагнітні замки. Цього року програму планується впровадити ще у 30 школах, а до 2022 року – в усіх закладах освіти Дніпра. Згодом систему відеоспостереження шкіл планують приєднати до Ситуаційного центру при міській раді. 
Представникам органів місцевого самоврядування продемонстрували використання Е-технологій у роботі музею АТО. Зокрема, показали сучасний кінозал, різноманітні інтерактивні інструменти, що використовують під час екскурсій та розповіли про розроблений 3D-тур онлайн, що пропонує глядачеві побувати поряд з донецьким аеропортом, побачити розбиту зенітку установку та розтрощену вщент «швидку». Ідея 3D-туру належить колишньому учаснику АТО, а доступ до нього має кожен, в кого є Інтернет.
Підсумовуючи візит до Дніпра, учасники відзначали, що його програма була насиченою та цікавою. А спікери контактними та готовими ділитися всіма секретами успішно реалізованих проектів. Учасникам було цікаво познайомитися з місцевою специфікою та порівняти досвід Дніпра та своїх громад.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)