06 / Серпень, 2018
5 серпня відбулося урочисте закриття XIX Міжнародного репінського пленеру, який проходив у Чугуєві (Харківська область).
Цього року для городян і гостей міста організовано по-особливому цікаве свято – широкомасштабний тритижневий фестиваль (з 15 липня до 5 серпня), адже чугуївський пленер став одним з переможців всеукраїнського конкурсу «Малі міста – великі враження».
Нагадаємо, організатором проекту «Малі міста - великі враження» виступило Міністерство культури України, зокрема, Український Центр культурних досліджень. Асоціація міст України підтримувала проведення Конкурсу та була залучена до визначення переможців (читати більше).
В урочистостях з нагоди закриття пленеру взяли участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та директор Українського Центру культурних досліджень Ірина Френкель. До фінальної частини культурно-мистецького заходу приєднався голова обласної ради Сергій Чернов.
![](/sites/default/files/38482629_10217467016653128_82475230487904256_n.jpg)
![](/sites/default/files/630_360_1531752392-4437.jpg)
![](/sites/default/files/minayeva_chernov1.jpg)
Після нагородження учасників пленеру - художників з України та різних країн світу, представник Книги рекордів України зафіксував новий рекорд України - найбільша виставка професійного пленерного живопису під відкритим небом. Зафіксовані результати: загальна кількість робіт учасників пленеру – 271. Диплом з реєстрацією досягнення вручено міському голові Галині Мінаєвій.
Як зазначила міський голова Галина Мінаєва: «Міжнародний рєпінський пленер – це унікальний мистецький захід, який за роки свого існування зайняв гідне місце у літопису культурного життя всієї країни. Сьогоднішня подія – занесення виставки до Книги рекордів України тому підтвердження».
![](/sites/default/files/dyplom_rekord.jpg)
![](/sites/default/files/dyplom_plener.jpg)
Міжнародний рєпінський пленер у Чугуєві - традиційний мистецький захід, який проводиться з метою розвитку та популяризації реалістичного напрямку в сучасному образотворчому мистецтві.