«Малі міста – великі враження»: розклад подій у листопаді. Запрошуємо відвідати!

08 / Листопад, 2019
 
«Малі міста – великі враження» - це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. Фінансування таких ініціатив відбувається за кошти грантової програми Уряду. Нагадаємо, ідея конкурсу належить ГО «Інститут культурної політики». Він уже другий рік поспіль реалізується Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за підтримки Міністерства культури України. У 2018 році переможцями конкурсу  стали 8 проектів, прочитати про які можна у підсумковому виданні (перейти).
На впровадження культурно-мистецьких проектів громад у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн, у конкурсі перемогли 74 проекти.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан: 
«Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності. Завдяки ініціативі «Малі міста – великі враження» невеликі громади отримують можливість  розвиватися, зростати та ставати культурними центрами з власним потенціалом. Я пишаюся тим, що наша Асоціація залучена до такої доброї справи!»
 Реалізація проектів-переможців триває. Пропонуємо розклад подій та заходів, що відбудуться протягом листопада.
 
7-8  листопада
м. Винники, Львівська область
Популяризація пам`яток археології
«Історико-краєзнавчий музей» м. Винники володіє однією з найбільших колекцій археологічних знахідок у Львівській області, організовує численні виставки, проводить археологічні дослідження, наукові семінари і конференції, є важливим археологічним осередком у Західній Україні. Археологічні пам’ятки Винник відносяться до періоду енеоліту та пізньої бронзи. Музей активно співпрацює з громадськістю міста, організовує етнографічні та мистецькі проекти, проводить фестивалі, майстер-класи для туристів, втілюючи ідею «живого» музею. В рамках проекту планують осучаснити музейний простір: розробити в музеї тематичний звуковий фон, динамічне освітлення, візуальні ефекти, аудіогід, відеотехнології, тач-термінал «АРХЕОСКОП» зі змінними тактильними панелями. І найцікавіше - розробити інтерактивні елементи рівного доступу - тактильну гру «Юний археолог».
 
► 7-10 листопада
м. Трускавець, Львівська область
Міжнародний Кінофестиваль «Корона Карпат»
Трускавець запрошує на перегляд фільмів у рамках кінофестивалю «Корона Карпат». Тут відбудеться Перша та Друга конкурсні програми повнометражних національних фільмів. Крім двох конкурсних програм запланована позаконкурсна програма: покази Українського документального кіно; творчі тематичні зустрічі з учасниками фестивалю в музеї міста-курорту Трускавець та в художньому музеї М.Біласа; сучасне Аргентинське кіно (фільми представленні Посольством Аргентинської Республіки); майстер-класи провідних кіномитців України; встановлення Бронзової плити фільму-переможцю минуорічного фестивалю; дитяча програма, яка включає творчу зустріч в Бориславській спеціальній школі-інтернаті для дітей з наслідками поліомієліту та ДЦП; круглий стіл з питань розвитку українських кінокомісій; покази фільмів в інших містах регіону (Дрогобич, Борислав, Східниця); урочисті церемонії з нагоди відкриття фестивалю та нагородження переможців; ознайомлення кіномитців з локаціями регіону, неповторною історико-культурною спадщиною.
Створення культурного простору у місті-курорті Трускавець на час святкування Різдва та Великодня
Друга подія нагадає про те, що Трускавець – це бальнеологічний курорт, з добре розвиненою лікувально-відпочинковою базою. Водночас місту не вистачає туристичної привабливості. Ідея проекту «Створення культурного простору у місті-курорті Трускавець на час святкування Різдва та Великодня» є унікальною через залучення митців, авторський підхід та врахування архітектурної стилістики Трускавця. Інсталяції тематичних композицій відбуватимуться в історичній частині м. Трускавець, а саме біля двох вілл «Гопляна» та «Саріуш», які є пам’ятками архітектури місцевого значення і де розташовано міські музеї.
 
16 листопада
м.Тульчин, Тульчинська ОТГ, Вінницька область
Ревітилізація музею-квартири Леонтовича в музей мелодії пісні «Щедрик» шляхом діджиталізації фондів та створення фізичного та віртуального інтерактивно-комунікативних просторів
В м.Тульчин працює музей-квартира Миколи Леонтовича - композитора, диригента, педагога, фольклориста, краєзнавця, громадського, політичного та релігійного діяча, ім'я якого Інститут національної пам'яті України заніс до списку Людей Свободи. Саме в рік 100-річчя культурної дипломатії, коли хорова капела Кошиця презентувала світу геніальну обробку пісні «Щедрик», постало питання регенерації існуючого музею, оновлення змісту та експозиції. 
 
► 17 листопада
м. Бар, Барська ОТГ, Вінницька область
3D-візуалізація Барського замку
Барський замок побудований у 1540 році за кошти італійської принцеси та польської королеви Бони Сфорци і був невід’ємною складовою оборонної системи міста. Одним зі шляхів реновації туристичної привабливості фрагментів Барського замку є відновлення його первісного вигляду, хоча б у вигляді 3D візуалізації. 3D модель замку планують будувати на основі наукової роботи баранки Віти Цицарської (2010 р.). 3D-модель буде розміщена на спеціальному туристичному сайті Барської ОТГ, а поблизу фортеці буде встановлено інформаційну дошку з візуалізацією. Всіх бажаючих запрошують на урочисте відкриття 16-17 листопада, коли відбудуться урочисті концерти, майстер-класи та фестивалі-ярмарки.
 
► 17 листопада
Кам’янська ОТГ, Черкаська область
Children Music Park 
В рамках заходу буде проведено мистецькі резиденції, конкурси на кращу легенду, пов’язану з написанням п’єс «Дитячого альбому» П.І.Чайковського; конкурси малюнків до п’єс «Дитячого альбому» П.І.Чайковського; проведення «круглі столи» з обговоренням результатів резиденції; організовано участь в толоках під час створення парку тощо.
 
► 17 листопада
смт Міжгір'я, о. Синевир, с. Колочава, Закарпатської обл.
Давні традиції в новому форматі: #BokoRUSH #TremBITA #Vil
Ціль проєкту – розробити стилізовані під обрані об'єкти культурної спадщини фотозони. Символи, які об’єднують три місцевості Закарпатської обл. матимуть спільний маршрут для селфі. Виконавців арт-об’єктів буде обрано open call. Кожен з вас може подати заявку. Слідкуйте за інформацією.
 
► 20 листопада
с. Капулівка, Нікопольський район, Дніпропетровська область

Культурно-мистецький проект «Козацькі пісні та вірші - невід'ємна складова патріотичного виховання молоді та збереження нематеріальної культурної спадщини українців»

Козацькі пісні та вірші - невід'ємна складова патріотичного виховання молоді та збереження нематеріальної культурної спадщини Українців. Хто сказав, що козацька пісня не в тренді? Приїздіть на Дніпропетровщину і перевіряйте самостійно. Адже тут відбудеться збір та запис в малих містах Дніпропетровського регіону серед старшого покоління козацьких пісень, дум, легенд та віршів. Та найголовніше - проведення фестивалів в селах Грушівка, Підгородне, Капулівка.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)