30 / Вересень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
29 вересня у Луганському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Туризм як стратегічний напрям трансформації розвитку економіки громад Луганської області». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Луганського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: представники органів місцевого самоврядування Луганської області.
Відкрила роботу практикуму та привітала його учасників виконавчий директор Луганського РВ АМУ Наталія Бойко, яка зазначила, що в Луганській області зосереджено багато потенційно привабливих для туристів об'єктів, визначних місць, природно-рекреаційних ресурсів, територій та об'єктів природно-заповідного фонду, а також нерухомих пам'яток історії та культури, необхідних для організації як традиційних, так і інноваційних видів туризму. «На сьогодні туризм є важливою складовою суспільного життя і набуває все більшого значення у соціально – економічних перетвореннях, стає невід’ємною частиною розвитку територій. Майже в кожному районі, кожному місті Луганщини є щось неповторне і туризм має стати дієвим інструментом стимулювання соціально-економічного розвитку зростання економіки громад нашого регіону», - підкреслила виконавчий директор Луганського РВ АМУ.
Модератор заходу - Світлана Алфімова, заступниця начальника відділу інвестиційної діяльності та туризму управління інвестиційної діяльності, підприємництва та цінової політики департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму Луганської обласної державної адміністрації.
Спікер розповіла про організаційно-правові засади створення, функціонування та надання послуг у сфері туризму. Вона зауважила: «Успішний розвиток індустрії туризму безпосередньо залежить від вироблення чіткої регіональної політики у сфері туризму, зважених стратегічних планів і вивірених по термінах і ресурсах цільових програм розвитку туризму. Питання гармонізації туризму в соціально-економічний розвиток регіону шляхом забезпечення процесу розвитку галузі на постійній основі, який задовольняє потреби туристів та приймаючого регіону, ефективного управління наявними ресурсами стало стратегічною метою заходів, покладених у Концепцію розвитку туризму в Луганській області до 2022 року. Зокрема, підтримка розвитку туризму визначена в завданнях Стратегії розвитку Луганської області на 2021-2027 роки».
Також під час онлайн-практикуму обговорювалися можливості та переваги розвитку туризму в громадах, напрями диверсифікації економіки громад і регіону Луганщини.
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Луганського РВ АМУ: