25 / Серпень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
25 серпня у Луганському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Підвищення обізнаності щодо реформ та процесів врядування на основі громадської участі». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Луганського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: голови територіальних громад, заступники, керівники структурних підрозділів.
Відкрила роботу практикуму та привітала його учасників виконавчий директор Луганського РВ АМУ Наталія Бойко. Вона пояснила глядачам зміни до законодавства України з питань децентралізації влади і презентувала дорожню карту законодавчого забезпечення завершення реформи. Зокрема, виконавчий директор Луганського РВ АМУ роз'яснила принцип субсидіарності та інклюзії в системі муніципальних послуг.
Модератором онлайн-заходу виступила Катерина Кліменко.
Спікери практикуму: Галина Баташова – консультантка з правових питань Луганського РВ АМУ та Людмила Євсєєва - консультантка з бюджетних питань Луганського РВ АМУ. Про децентралізацію та управління в місцевих органах влади глядачам практикуму розповіла Галина Баташова. Також вона розказала про гендерну політику в аспекті децентралізації та засади гендерно орієнтованого бюджетування. Людмила Євсєєва роз'яснила питання стратегічного планування як інструменту партнерства громади та бізнесу, зокрема тих аспектів, що стосуються методології, дорожньої карти, СЕО-отпимізації цього процесу. Крім того, спікери пояснили основи проєктного менеджменту громад: як підготувати проєктну пропозицію, сформулювати проблему, мету та завдання, як прописати логіко-структнурну матрицю проєкту та ін.
Наталія Бойко звернула увагу глядачів на питання ефективних партнерських стосунків та комунікації в громадах у контексті децентралізації. Вона детально зупинилася на можливостях е-врядування, форм громадської участі, е-петицій, місцевих ініціатив, громадсько-консультативних органів тощо.
Під час онлайн-заходу спікери надавали відповіді на питання, що цікавили представників громад.