11 вересня розпочався навчальний візит на тему «Впровадження технологій «безпечного міста» для створення комфортного середовища для життя людей». Захід, який триватиме два дні, проводить Асоціація міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проєкту USAID ПУЛЬС у співпраці з Київською міською радою.
У Києві зібралися близько 30 представників міст з 22 областей України. Серед учасників – міські голови, голови об’єднаних громад, заступники міських голів, керівники міських управлінь інформаційних технологій, програмного та комп’ютерного забезпечення, муніципальної безпеки.
Навчальний візит розпочався із засідання у Київській міській раді. Директор Проєкту ПУЛЬС Ігор Парасюк привітав учасників та розповів про діяльність проєкту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України. «Серед наших основних напрямків роботи – професійний розвиток місцевих посадовців, який відбувається, зокрема, через обмінні візити в рамках програми «Маршрути успіхів», яка впроваджується Асоціацією міст України і на загальнодержавному, і на регіональному рівнях. У столиці «Маршрути успіхів» відбуваються вже втретє. Тема застосування інструментів безпечного міста через інформаційні технології дуже важлива для громад, адже захищеність жителів має бути серед пріоритетів місцевої влади. І саме Київ демонструє чудовий приклад створення комфортного середовища для життя людей через сучасні технології, тому сподіваюся, що навчальний візит буде корисний для вас», - сказав він.
Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City
Юрій Назаров привітав учасників та виступив з презентацією на тему «Kyiv Smart City: як створити місто у смартфоні» (
завантажити). Він розповів про цифрову інфраструктуру Києва та діджитал-інструменти, які використовує місто для забезпечення належного рівня послуг і створення електронних сервісів. Особливий інтерес в учасників викликали технологічні рішення Києва у транспортній сфері та секторі безпеки. «Технології безпечного міста – це не тільки протидія кримінальним загрозам. Це також і безпечне навколишнє середовище, належне медичне обслуговування та якісні послуги, що задовольняють потреби жителів. Інноваційні інструменти, які використовує Київ у цих напрямах, допомогли нам впровадити систему відеоспостереження, яка налічує 7 тисяч камер із широким функціоналом, створити автоматичний контроль роботи комунальної техніки, та реалізувати проект єдиного електронного квитка для громадського транспорту. А кияни мають доступні електронні послуги у своїх телефонах. Ми готові ділитися цим досвідом, адже він свідчить, що саме реалізація ідей smart city є оптимальним способом задовольнити потреби жителів сучасних міст», – сказав Юрій Назаров.
Далі учасники вирушили вивчати кращий досвід столиці на практиці. Розпочали представники міст огляд об'єктів з Контактного центру міста Києва 15-51. Його роботу представивив Євген Куций, заступник директора з впровадження та інформаційного супроводу ІТ рішень КП «ГІОЦ». Контакт-центр 15-51 – це відкрита інформаційна платформа для киян, де вони можуть безкоштовно дізнатися будь-яку відкриту інформацію та залишити звернення, щоб вирішити проблему, яка їх турбує.
Після цього представники громад вирушили до оглядового майданчику біля Арки Дружби Народів, де Директор КП «Інформатика» Микола Пихтін презентував технології «безпечного міста» на новому столичному пішохідно-велосипедному мосту, а також першу в Києві смарт-вулицю.
Під час візиту до Міського центру обробки даних, учасники ознайомилися з інноваційною системою відеонагляду міста Києва. Директор центру М.Пихтін розповів, що ця система дає змогу контролювати роботу комунальних служб, вчасно реагувати на надзвичайні ситуації та знаходити правопорушників. Для цього у столиці встановлено більше 7 тисяч «розумних» камер “Hikvision”, які здійснюють відеонагляд за дорогами, об’єктами соціальної інфраструктури та архітектурними пам’ятками міста. Ці відеокамери мають аналітичні функції, завдяки яким система реагує на надзвичайні ситуації та посилає сигнали для обробки інформації. Всі дані, які надходять до центру, зберігаються на спеціальних хмарних платформах, розрахованих на 11 тисяч каналів. Ця унікальна система відеонагляду встановлена в рамках проекту «Електронна столиця» та фінансується з бюджету міста Києва.