Конкурентність і відповідальність: на практикумі в Краматорську вивчали новації в медичній сфері

22 / Березень, 2017
21 березня у Краматорську відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Новації в охороні здоров’я. Підходи до фінансування медичних послуг». Захід провело Донецьке регіональне відділення АМУ у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Представники органів місцевого самоврядування і медичних закладів Донеччини розглянули питання нормативно-правового забезпечення діяльності закладів медицини в умовах децентралізації, формування госпітальних округів та особливості фінансування медичних послуг.
Модератор заходу Олександр Меланченко розповів про основні складові медичної реформи та зауважив, що без прийняття відповідних змін до законодавства, виконати всі пропозиції уряду щодо реформування галузі буде досить важко.
Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Володимир Колесник зосередив увагу присутніх на змінах, які відбуваються в сфері медицини та новаціях, що чекають представників галузі. Це – автономія медичних закладів, контрактування будь-яких форм господарювання, можливість працювати як ФОП. «Ми все одно прийдемо до того, що ліцензію на лікарську практику отримуватиме кожний лікар, а не заклад, як сьогодні. Запам’ятайте і донесіть до своїх колег: відповідальність за підвищення кваліфікації лягає особисто на вас. Не хочете вчитися – втратите категорію, отримаєте менше. Абсолютно економічні стосунки: або ми будемо рухатися уперед, і в першу чергу - всі лікарі-практики, або конкуренція вас просто «з’їсть», - зазначив Володимир Колесник, звертаючись до працівників медичних закладів.
  
 
Йшлося і про питання зростаючої конкуренції між лікарнями в умовах формування госпітальних округів, адже нові підходи до фінансування галузі передбачають оплату медичних послуг, а не утримання мережі медичних закладів. «Можна багато розповідати про те, що ваша лікарня краща, ніж сусідня – але вирішувати будуть пацієнти», - наголосив Володимир Колесник. «Зможете довести, що ви кращі, що у вас краще лікують, кращі умови, економічно вигідніше - значить, ви вижили», - додав він.
Сьогодні кожна громада має вирішити для себе питання - які послуги, включаючи надання первинної медико-санітарної допомоги, є необхідними для її жителів та надання яких громада спроможна забезпечити. Учасники практикуму розбиралися, наскільки будуть затребувані громадою лікувальні установи вторинної ланки, міркували над фінансовою можливістю громади їх утримувати, а також чи зможуть ці заклади надавати медичну допомогу в тому обсязі, який визначить держава. Медичні фахівці з міст і районів області намагалися оцінити обсяг медичної допомоги, який їх лікарня готова надавати своїм пацієнтам.
Практична частина заходу також була присвячена обговоренню і обміну досвідом реформування, який Донеччина вже має на сьогоднішній день.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)