06 / Травень, 2020
6 травня відбувся брифінг Голови політичної партії "СЛУГА НАРОДУ" Олександра Корнієнка та Голови депутатської фракції політичної партії "СЛУГА НАРОДУ" Давида Арахамії щодо змін до виборчого законодавства України. Основні тези, які були озвучені лідерами депутатської більшості стосовно місцевих виборів 2020 року, полягали у наступному: 
1. Місцеві вибори мають відбутися у терміни, передбачені Конституцією України. 
2. До Виборчого кодексу України пропонується внести зміни, які покликані усунути технічні суперечності норм щодо підготовки та проведення виборів. Концептуальні зміни до виборчого законодавства у рік проведення виборів вноситися не будуть.
3. Не будуть запроваджуватися додаткові бар'єри для участі партій у місцевих виборах як-то встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для отримання права на розподіл мандатів. 
4. У Виборчому кодексі повинно зберегтися право особи на самовисування на посаду мера (сільського, селищного, міського голову) і реалізація такого права не має бути залежна від членства в партії.
5. Грошова застава на місцевих виборах повинна бути одозначно знижена. 
6. Необхідно зменшити бар'єр у 90 тис. виборців для запровадження пропорційної системи виборів у містах з кількістю виборців 20 тис. 
АМУ вітає такі заяви лідерів політичної партії "СЛУГА НАРОДУ" як такі, що відповідають інтересам муніципальної спільноти. Нагадаємо, АМУ послідовно виступає за відкритй процес обговорення змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів. Також сподіваємося, що в Україні не буде відбуватися насильницька "партизація" місцевих рад шляхом запровадження пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців до 90 тисяч.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)