Кличко: Децентралізація повинна бути більш ефективною, щоби міста не були заручниками центральної влади

17 / Травень, 2017
Реформа децентралізації повинна бути більш ефективною. Міська влада повинна відповідати за наведення ладу в місті і мати необхідні для цього ресурси і механізми, а ми сьогодні - багато в чому заручники центральної влади. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу 112.
“В усіх європейських містах тільки міська влада встановлює правила паркування у місті. А ми вже два роки чекаємо від парламенту ухвалення закону про паркування. Ми не можемо навести лад з паркуванням, не можемо штрафувати водіїв, які кидають автівки де завгодно. Два роки депутати не можуть ухвалити закон, а це мільярди гривень, які бюджет міста не отримав від паркування”, - наголосив Віталій Кличко.
Він також відзначив, що досі немає закону про муніципальну поліцію, а це теж важливо для наведення ладу у місті і вирішення багатьох проблем на місцях.
Говорячи про розподіл коштів, Кличко підкреслив, що у Києва забирають 60% ПДФО до центрального бюджету. “Всі міста віддають 40% ПДФО, а ми – 60%, - це в той час, коли у Києві найбільше навантаження на інфраструктуру в країні. Це також питання децентралізації”, - наголосив Віталій Кличко.
“Якщо ми говоримо про децентралізацію, то ми, як міська влада, повинні відповідати за наведення ладу в місті, а ми сьогодні багато в чому заручники центральної влади”, - відзначив Київський міський голова.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)