Кличко: Асоціація міст України запропонувала уряду прозорий механізм перетину кордону для посадовців місцевого самоврядування

22 / Серпень, 2022
Голови громад на засіданні Правління Асоціації міст України розглянули питання про нормативно-правове регулювання питання виїзду посадових осіб органів місцевого самоврядування за кордон в умовах воєнного стану.
“Сьогодні місцеве самоврядування бере активну участь у відбудові України. Наші громади налагоджують та розвивають міжнародні зв’язки з громадами держав-партнерів України, країнами, які нас підтримують. Такі відносини допомагають відновлювати зруйновану інфраструктуру та прискорюють євроінтеграційні процеси в Україні. Проведення переговорів, підписання угод, меморандумів про співпрацю, необхідних для отримання матеріальної і фінансової допомоги, вимагає безпосередньої участі керівників територіальних громад. Однак сьогодні можливість виїзду за межі України ускладнена довготривалою процедурою бронювання посадових осіб органів місцевого самоврядування та непрозорим порядком ухвалення рішень щодо надання дозволу на перетин кордону, – сказав голова Асоціації міст України. – Для уникнення негативних наслідків та для максимального залучення міжнародної допомоги на відновлення України, АМУ запропонувала уряду прозорий механізм перетину кордону для посадових осіб місцевого самоврядування та ухвалила відповідне звернення до прем’єр-міністра України”, – підкреслив Віталій Кличко.
Крім цього, муніципалітетам надано алгоритм перетину кордону посадовими особами місцевого самоврядування у відповідності до чинного законодавства.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)