Кличко: АМУ підписала Меморандум про співпрацю з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи

17 / Грудень, 2021
Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко підписав з Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреасом Кіфером Меморандум про співпрацю АМУ з Конгресом, зокрема, щодо впровадження проекту «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні».
«Я вдячний Генеральному секретареві та Конгресу місцевих та регіональних влад за ефективну співпрацю з Асоціацією міст України протягом останніх років. Сьогодні в нас важлива подія – підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю між Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціацією міст України. Мені дуже приємно, що наша співпраця, започаткована чотири роки тому, вже має конкретні результати. – Зокрема, у втіленні спільних проектів задля посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні», – сказав Кличко.
  
Він зауважив, що реформа з децентралізації в Україні вимагає додаткових зусиль для її успішного завершення. Мета реформи – створення на місцевому рівні ефективної, прозорої та підзвітної публічної влади, орієнтованої на потреби громадян.
«Жодна реформа, в тому числі й децентралізаційна, не може бути реалізована без підтримки на місцях та спільної відповідальності. Ми не досягнемо нашої мети, якщо не буде довіри між муніципальною владою та громадою. Тільки залучення громадян до вирішення питань місцевого значення дозволить сформувати ефективне місцеве самоврядування. Однак, реформу часто політизують. Але ж ми розуміємо, що місцеве самоврядування не повинне мати політичних кольорів. Бо у нас є один пріоритет – це інтереси громад, людей, які в них проживають, – зазначив Голова АМУ. – Реформа поступово рухається до завершення. Нині на часі закріплення її засад у Конституції України. Без цього ми не будемо почуватися застрахованими від її скасування в майбутньому. Адже, на жаль, частина впливових політичних сил націлена на централізацію влади. Тому сьогодні спільне завдання демократичних сил – відстояти здобутки реформи заради європейського майбутнього нашої країни!» – наголосив Віталій Кличко.
  
«Асоціація міст України та Конгрес місцевих та регіональних влад мають спільні цінності. – Ми сприяємо розвитку верховенства права, дотримання прав людини та демократії – трьох ключових стовпів Ради Європи. Я вірю, що ми можемо побудувати міцніші партнерські відносини на загальне благо та в інтересах наших громадян. І забезпечити їм рівний доступ до публічних послуг, охорони здоров’я та інших важливих сфер. Інтеграція прав людини в місцеву політику та стратегію, відданість цілям сталого розвитку, глобальне мислення в реалізації місцевих проектів є ключевими для відновлення демократії в наших громадах», – сказав Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)