28 / Квітень, 2021
28 квітня у Кіровоградському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Складання прогнозів бюджетів громад та особливості виконання бюджетів у 2021 році». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Кіровоградського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: міські, сільські та селищні голови, профільні спеціалісти управлінь та відділів громад.
У вітальному слові до учасників заходу виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна нагадала, що під час засідання 22 квітня Правління АМУ підтримало законопроєкти, що перебувають на розгляді Верховної Ради і стосуються збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності. «Для громад збільшення відсотку зарахування ПДФО осіб із 60 до 65 відсотків – це отримання додаткового обсягу фінансового ресурсу в загальній сумі 11,1 млрд грн. Окрім того, законопроєкти №5244-3 та №5364 передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу, удосконалюють механізм сплати ПДФО і є найбільш прийнятними для органів місцевого самоврядування», - зазначила Валентина Ільюшкіна.
Модератором заходу виступила начальник фінансового управління Кропивницької міської ради Любов Бочкова, яка ознайомила учасників із нормативно-правовими засадами складання прогнозів місцевих бюджетів, Бюджетним календарем та планом заходів, структурою та вимогами до складання прогнозів бюджетів територіальних громад.
В ході практикуму були ґрунтовно розглянуті алгоритми внесення змін до дохідної частини бюджетів громад та розподіл додаткової дотації на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Зокрема, багато часу було приділено змінам до ст. 78 Бюджетного кодексу відповідно до Закону від 15.12.2020 року. Спікер зауважила: «Перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету визнається за підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів з початку поточного бюджетного періоду на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу, за умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів), врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, не менше ніж на 5 відсотків, а не так як було раніше - за перший квартал».
Окремо модератор зупинилася на пропозиціях щодо показників державного бюджету на 2021 рік в частині місцевих бюджетів, удосконалення, міжбюджетних трансфертів, адміністрування податків та зборів. Було наголошено на відновлені доходної бази бюджетів громад та збільшенні відрахувань ПДФО до 65% для можливості фінансування делегованих державою повноважень.
На завершення практикуму модератор відповіла на питання, що виникли у представників громад.
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Кіровоградського РВ АМУ:
АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.