"Карпатський Єврорегіон" активізує міжнародне партнерство і співробітництво на рівні муніципалітетів - О.Слобожан

14 / Червень, 2021
14-15 червня в Ужгороді (Закарпатська область) проходить Міжнародний Форум «Україна у Карпатському Єврорегіоні».
Ініціатор проведення Форуму – відкрите коаліційне об’єднання «Закарпаття – український центр Карпатського Єврорегіону».
До участі у заході долучилися представники України, Угорщини, Словаччини, Польщі та Румунії, а також Асоціації європейських прикордонних регіонів, зокрема її Генеральний секретар пан Мартін Гіллермо Рамірес.
З вітальним словом до учасників в режимі онлайн звернувся Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він підкреслив, що цей Форум стане важливим кроком для започаткування та розвитку міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва між державами.
Я щиро сподіваюся, що сьогоднішній Форум активізує діяльність такої важливої інституції, як Карпатський Єврорегіон, особливо в напрямку зміцнення міжмуніципального партнерства та співробітництва між муніципалітетами України, Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі, - зазначив О.Слобожан.
У перший день Форуму відбулося відкриття Міжрегіонального Офісу регіональних відділень Асоціації міст України «Карпатський Єврорегіон - Україна», у якому взяли участь Закарпатське, Львівське, Івано-Франківське та Чернівецьке регіональні відділення АМУ.
  
Сьогодні в рамках Форуму:
- було відкрито Центр українсько-польського співробітництва Ужгородського національного університету;
- відбулося підписання відкритого Меморандуму про оновлення та діяльність транскордонної мережі «Форум міст – побратимів та міст-партнерів Карпатського Єврорегіону»;
- відбулося підписання  відкритої міжнародної Угоди про утворення та діяльність транскордонної мережі «Форум громадянського суспільства Карпатського Єврорегіону».

У другий день формуму буде проведена Міжнародна науково-практична конференція пам’яті Сергія Устича «Карпатський Єврорегіон: підсумки та перспективи багатостороннього транскордонного співробітництва в умовах євроінтеграційного поступу України». Також відбудеться нагородження переможців конкурсу дитячого малюнку на тему: «Будуємо Європу в Україні через транскордонне співробітництво з країнами ЄС» та конкурсу фотографій на тему: «Закарпаття у Карпатському Єврорегіоні: природа, події, люди».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)