19 / Лютий, 2024

14 лютого 2024 року в Києві відбувся форум-практикум «Відбудова в дії 2.0», організований ReBuild Ukraine у партнерстві з Асоціацією міст України.

Форум об’єднав понад 150 учасників з органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і громадського сектору, науковців і експертів, які представили різні інструменти місцевого економічного розвитку, поділились досвідом їхнього впровадження задля відновлення та всебічного розвитку громад України, постраждалих внаслідок російської агресії.

Асоціація міст України провела дискусійну панель «Інструменти місцевого економічного розвитку громад», під час якої досвідом відновлення та розбудови поділились представники територіальних громад-членів Асоціації міст України:

Михайло Посітко, Кам’янець-Подільський міський голова, Хмельницька область;

Михайло Тененев, Теофіпольський селищний голова, Хмельницька область;

Ірина Гудзь, заступниця Звягельського міського голови, Житомирська область.

Модератором панелі виступила експертка з питань місцевого економічного розвитку Асоціації міст України Наталія Рябцева.

Михайло Посітко презентував проєкт Кам’янець-Подільської громади «Друкарня змін: ревіталізація старих виробничих приміщень, для створення центрів об'єднання місцевих та релокованих бізнесів».

Для його реалізації було проведено відкритий архітектурний конкурс на кращий ескізний проєкт бізнес-центру в Старому місті. Так, на базі старої друкарні планується створити розгалужену Агенцію розвитку бізнесу з виставковим простором, майстернями, кав’ярнею, офісними та адміністративними приміщеннями.

Михайло Тененев представив проєкт Теофіпольської громади «Розвиток малого фермерства та локального бізнесу».

Розповів про функціонування хабу розвитку овочівництва, на який вдалось залучити понад 2,5 млн грн грантових коштів, активний розвиток сільського та рибного господарства, кооперативів. Окремо зупинився на впровадженні освітніх програм та активній співпраці громади над реалізацією Програм: «Співпраця закладів освіти з місцевим бізнесом», «Молодіжна ініціатива» і соціальному шкільному підприємництві.

Ірина Гудзь розповіла про проєкт Звягельської громади «Нові можливості розвитку громад в реаліях сьогодення».

Зазначила, що громадам потрібно об’єднуватися й ділитися успішними кейсами, навіть в умовах війни слід працювати над сталим розвитком, розробляти стратегічні документи і на їх основі зміцнювати спроможність громад, налагодити тісну співпрацю з ГО та бізнесом, навчитися презентувати можливості громади для залучення нових партнерств.

Під час дискусійної панелі також було представлено напрацювання Асоціації міст України з питань відновлення.

Тетяна Мельник, експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, надала присутнім інформацію про законодавчі вимоги та можливості для місцевого економічного розвитку та відновлення громад.

Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, навела приклади практичного впровадження принципів та механізмів економічного відновлення та розвитку громад.

Форум-практикум «Відбудова в дії 2.0» – це презентації державних і міжнародних програм відбудови та розвитку постраждалих територій, демонстрація громадами реалізованих проєктів відбудови, інформація про тендери на відбудову для будівельних компаній, механізми контролю за дотриманням всіх ДБН, фінансові програми для громад та підтримки бізнесу, актуальні вакансії відбудови.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)