22 / Травень, 2017
До роботи семінару-наради для регіональних консультантів АМУ та представників ЗМІ «Три роки децентралізації: підсумки, успіхи та перспективи об’єднання громад» прєднався Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства УкраїниГ.Г.Зубкo.
Регіональні консультанти – це наші представники у регіонах, які безпосередньо володіють інформацією, як відбуваються реформи на місцях, у громадах.
Г.Зубко розповів про головні підсумки та завдання децентралізації. Зокрема, він наголосив, що успіхи бюджетної децентралізації наочно демонструють бюджети об’єднаних громад. «Реформі три роки, і ми вже маємо відчутні результати. Не дивлячись на те, що це одна з найскладніших структурних реформ, оскільки стосується зміни всієї системи управління в країні», — зазначив він. Серед перших результатів Віце-прем’єр-міністр назвав темпи об’єднання ОТГ, зростання місцевих бюджетів та бюджетів ОТГ, реалізація інфраструктурних проектів на місцях.
«Маємо навчити голів та лідерів ОТТ проектному менеджменту, бізнес-плануванню, розробці стратегій розвитку, управлінню фінансами. Вони мають стати дієвими менеджерами, здатними впроваджувати масштабні зміни на території своїх громад. Для цього спільно з європейськими партнерами (проектом «U-LEAD з Європою») ми відкриваємо у всіх областях регіональні офіси децентралізації», — зазначив Г.Зубко.
За словами Г.Зубка, "серед першочергових завдань на цей рік — поглиблення секторальної децентралізації. У сфері освіти – розбудова "нового освітнього простору" і "нової української школи" у громадах. "Мінрегіон спільно з Міносвіти вже започаткували спільний проект у 200 школах України. Найбільш перспективним є формування освітнього простору на рівні ОТГ. Це дозволить на початковому етапі дієво інвестувати кошти, забезпечити результат, оптимізувавши відповідну інфраструктуру. Наша мета – розбудовувати освітній простір саме в ОТГ", — зазначив Віце-прем’єр-міністр.
Також Г.Зубко наголосив, що у сфері охорони здоров’я зусилля мають бути спрямовані на підсилення та розвитку первинної ланки медицини, з огляду на те, що 40% медичної субвенції спрямовується саме на первинний рівень. У сфері забезпечення безпеки стоїть завдання спільно з ДСНС розбудовувати у громадах Центри безпеки громадян, а у сфері надання адміністративних послуг –мережі ЦНАПів із можливістю надання всього спектру послуг.
Далі Г.Зубко відповідав на запитання представників регіональних ЗМІ.