18 / Жовтень, 2021
13 жовтня 2021 року у форматі онлайн відбулися перші установчі засідання Роменської міської та Коровинської сільської територіальних громад в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
З врахуванням відповідних заходів для кожної громади учасники обговорили довідки щодо стану соціально-економічного розвитку територіальних громад і питання поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).
Так, дискутувалися проблеми поводження з ТПВ в окремих громадах, стан полігону в Роменській територіальній громаді, стан комунального підприємства з вивезення ТПВ та укладених угод із підприємствами та населенням, стан спецтехніки та місць для збору ТПВ, можливості для сортування та вторинної переробки відходів, наявність несанкціонованих сміттєзвалищ, особливо в сільській місцевості тощо.
Учасники підтримали необхідність укладення Договору про співробітництво територіальних громад, що буде корисним усім  залученим територіальним громадам. Також усі відзначили, що така співпраця громад має результуватися у підвищення якості життя пересічного громадянина та очищення навколишнього середовища.
На завершення заходу експертка Проєкту повідомила, що наступним етапом роботи буде підготовка проєкту Договору про співробітництво територіальних громад у сфері поводження з ТПВ до кінця жовтня 2021 року та проведення засідання спільної робочої групи для його обговорення.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)