ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 4)

25 / Березень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
 
м. Миколаїв
Кошти на  боротьбу з коронавірусом COVID-19 та розвиток медицини
Міська рада внесла зміни до бюджету, виділивши додатково 45,6 млн грн на медицину. З них 27,5 млн грн зарезервовано в бюджеті на випадок надзвичайних ситуацій, 7,5 млн грн передбачено на розвиток медичної сфери. Ще понад 10 млн грн спрямовано безпосередньо на реалізацію заходів з боротьби з коронавірусом.
Це дозволить придбати додаткове обладнання та засоби індивідуального захисту для медпрацівників. Зокрема, будуть закуплені два апарати штучної вентиляції легень та одноразові контури для існуючих апаратів штучної вентиляції легень, діагностичне обладнання – автоматизована портативна система виявлення нуклеїнових кислот iPonatic та 8 комплектів діагностичних тестів, поповнено запас медикаментів.
 
Кілійська ОТГ, Одеська область
Літні жителі отримають маски безкоштовно
Місцева влада вирішила безкоштовно забезпечити  медичними масками старших людей, які перебувають на обслуговуванні соціальних служб, а також співробітників, діяльність яких передбачає інтенсивні контакти з жителями. Міська рада уклала прямий договір з виробниками на постачання 10 тисяч масок впродовж десяти днів.
Окрім того, під час карантину працівники дитячих садків, використовуючи службове оснащення, шитимуть маски із закуплених за кошти бюджету матеріалів.
 
Івано-Франківська громада
Медзаклади отримають кошти на засоби захисту
Із резервного фонду міського бюджету Івано-Франківська рішенням міської ради виділено 800 тис. грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для медиків.
Відповідно до розподілу кошти отримають Міська клінічна лікарня і Центральна міська клінічна лікарня. Фінансова підтримка також надійде дитячій лікарні, перинатальному центру, Центру первинної медичної допомоги.
Окремо 840 тис. грн спрямовано на закупівлю медичних масок.
Додатково будуть виділені кошти на дезинфікуючі засоби працівникам соціальних служб.
 
м. Сєвєродонецьк, Луганська область
Місцева влада шукає можливості для підтримки населення під час пандемії
Міська рада звернулася до підприємців та жителів міста із закликом подати пропозиції щодо організації виготовлення медичних масок у місті, яких критично не вистачає у продажі. Влада  сприятиме у налагодженні їх виробництва і готова закупити готові вироби для потреб міських лікарень, бюджетних установ, для забезпечення соціально незахищених жителів міста.
Також, враховуючи небезпечну ситуацію з розповсюдженням коронавірусу, на сесії міської ради прийнято рішення про виділення додаткових коштів у сумі 8,3 млн грн для медичних закладів міста.
 
Юрковецька ОТГ, Чернівецька область
Кошти на придбання медобладнання
З бюджету Юрковецької громади виділено 355 тис. грн для придбання апарату штучної вентиляції легень для місцевої лікарні. Як зазначив сільський голова Віталій Шафер, необхідно зробити все, щоб при першій необхідності лікарі змогли надати кваліфіковану допомогу пацієнтам з COVID-19.
Крім того, місцева влада постійно інформує населення про заходи, яких вживає громада для збереження здоров’я людей, та відповідальність за порушення правил карантину.
 
Галіцинівська ОТГ, Миколаївська область
Безкоштовна психологічна допомога
Центр освіти дорослих спільно з інклюзивно-ресурсним центром Галицинівської сільської ради запропонували усім жителям громади професійну психологічну підтримку на безкоштовній основі під час карантину. «Якщо ви переживаєте щодо пандемії коронавірусу, не можете самостійно справитися зі своїми негативними думками та емоціями, погано спите вночі або ж просто відчуваєте себе самотніми, то запрошуємо до співпраці», - зазначають фахівці громади. Окрім особистих зустрічей, консультації можливі й телефоном.
 
Сумська громада
Розкриття резервного фонду для боротьби з пандемією
Виконавчий комітет Сумської міської ради ухвалив рішення про розкриття резервного фонду міського бюджету в розмірі 20 млн грн та прийняття траншу у сумі 5 млн грн від сумських підприємств на заходи щодо протидії поширення захворюваності у разі виникнення захворювання на коронавірусну інфекцію на території Сум.
10 млн грн виділено на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень, 3 млн грн – на медичні засоби, необхідні для лікарень міста, та 7 млн грн (у разі потреби) – на лікування та обсервацію хворих на коронавірусну інфекцію. Ще 5 млн грн надійде в якості траншу від ТОВ «Гуала Кложерс Україна» та АТ «Технологія».
 
Ізюмська ОТГ, Харківська область
Про здоров’я і безпеку жителів турбується місцева влада
Ізюмська міська рада впроваджує ряд заходів для попередження поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). На позачерговій сесії було виділено 500 тис.грн для закупівлі у разі необхідності медикаментів та засобів захисту від коронавірусної інфекції.
Створена міжвідомча комісія, яка здійснює моніторинг та проводить роз’яснювальну роботу з населенням, запроваджено вуличне патрулювання.
Для жителів, які залишилися без підтримки рідних та близьких і потребують допомоги, Територіальний центр соціального обслуговування Ізюмської міської ради організував допомогу у  придбанні та доставці продуктів харчування і медикаментів.
 
Славутська ОТГ, Хмельницька область
Організовано довіз працівників та дезінфекцію будинків
Керівники комунальних підприємств Славутської громади на час карантинних обмежувальних заходів забезпечили довіз працівників комунальної сфери до місць роботи власними силами. Для працівників медичної галузі довіз організовано Славутською міською радою.
У громаді регулярно проводяться роботи з дезінфекції під’їздів багатоквартирних будинків: обробляються поручні, стіни, підлога, дверні ручки, ліфти тощо.
 
Корюківська ОТГ , Чернігівська область
На боротьбу з коронавірусом – всі можливі ресурси
Корюківський міський голова Ратан Ахмедов повідомив, що місто з резервного фонду виділило 120 тис. грн на придбання засобів медичного призначення. За них першочергово закуплять необхідні засоби для профілактики і боротьби з поширенням коронавірусу. Це - медикаменти, тести, дезінфікуючі засоби тощо.
Найбільше коштів отримала Корюківська центральна районна лікарня - 110 тис. грн. Центру первинної медико-санітарної допомоги виділено 10 тис.грн.
 
м. Коростень, Житомирська область
Самотнім пенсіонерам допоможе волонтерська служба
У Коростені розпочала роботу Волонтерська служба, що доставлятиме ліки та продукти харчування самотнім літнім людям. Щоб скористатися допомогою волонтерів, варто зателефонувати до Управління праці та соцзахисту населення міської ради, узгодити з реєстратором перелік продуктів чи ліків, які необхідно придбати та доставити на адресу замовнику.
Всі волонтери отримають відповідні посвідчення, завірені печаткою управління, та сигнальні жилети.    
 
м. Стрий, Львівська область
Громада об’єднується для допомоги іншим
У Стрию створено ініціативну групу «Поміч» у соціальній мережі, яка об’єднує місцевих медиків, меценатів, правоохоронні органи та небайдужих жителів.
Мета групи -  оперативна комунікація щодо інформаційної та фізичної підтримки всіх жителів громади.

Читайте більше у попередніх добірках: першадруга, третя

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)