ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 30)

04 / Травень, 2020

 

 
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
Любомльська ОТГ, Волинська область
У лікарні з’явилися дезінфікаційні рамки
Любомльське територіальне медичне об’єднання за власні кошти придбало дві дезінфекційні рамки вартістю 15 тис. грн кожна. Їх використовуватимуть для дезінфекції одягу медпрацівників інфекційного відділення, відділень анестезіології й інтенсивної терапії, які контактуватимуть із хворими з підозрою на COVID-19.
м. Маріуполь, Донецька область
ПЛР-лабораторія оснащена додатковим обладнанням
За підтримки благодійного фонду укомплектовано ПЛР-лабораторію з виявлення COVID-19, що знаходиться в міській філії Донецького лабораторного центру. Сюди доставлено дві центрифуги і твердотільний термостат. Саме цього обладнання не вистачало лабораторії для завершення циклу досліджень.
Сіверська ОТГ, Донецька область
Лікарня готова до прийому хворих на коронавірус
Сіверську лікарню підготовлено до прийому хворих з COVID-19. Засоби індивідуального захисту, антисептики, дезінфікуючі засоби були придбані за кошти місцевого бюджету.
Олевська ОТГ, Житомирська область
Колектив школи переказав кошти лікарні
Педагогічний колектив місцевої школи №3 зібрав та перерахував для Олевської лікарні 25 тис. грн. До збору коштів на купівлю дихального апарату долучилися підприємства громади, державні та приватні заклади, небайдужі громадяни.
м. Ужгород
Клінічна лікарня приймає хворих на COVID-19
Через брак місць у обласних закладах лікування прийом хворих на коронавірус розпочато в ізольованому терапевтичному відділенні Ужгородської центральної міської клінічної лікарні. Сюди направлятимуться хворі з підтвердженим експрес- і ПЛР-тестами діагнозом. В лікарні є 11 апаратів штучної вентиляції легень, ще чотири очікуються.
м. Запоріжжя
Збір коштів на страхування медичних працівників
Жителів міста запрошують допомогти працівникам швидкої допомоги та обласної інфекційної лікарні -  через сайт help.zp.ua  можна пожертвувати будь-яку суму чи оплатити поліс для одного або одразу цілої бригади медиків. У черзі на страхування 807 медиків. У випадку захворювання на COVID-19 кожен з них зможе отримати компенсацію для стаціонарного лікування у розмірі до 25 тис. грн. Лише за добу активістам вдалося зібрати понад 60 тис. грн. 
Івано-Франківська громада
Понад 25 мільйонів на боротьбу з COVID-19
З бюджету Івано-Франківської громади на протидію поширенню та лікування COVID-19 виділено 25,2 млн грн. Також з міського бюджету виплачуються надбавки медичному персоналу. У березні всі працівники МКЛ №1 та ЦМКЛ отримали надбавки у розмірі посадового окладу. Працівники інших закладів охорони здоров’я – у розмірі 0,5 окладу. У березні на доплати профінансовано 6,5 млн грн. Із 30 квітня премії у розмірі 10 тис. грн отримають ті медики, хто безпосередньо працював з хворими на COVID-19.
м. Київ
Безпілотні технології для дезінфекції
Київ використовує для дезінфекції міських об’єктів та промислових територій безпілотні дрони. Технологія мінімізує контакт людей з місцями ймовірного потрапляння вірусу. Ефективніше покриває площу обробки, економить час на неї. Українська компанія DroneUA надає техніку в користування безкоштовно.
м. Ірпінь, Київська область
Портативний апарат ШВЛ
Ірпінська центральна міська лікарня отримала подарунок від благодійників – портативний апарат штучної вентиляції легень. Цінність апарата в тому, що його можна швидко поставити там, де це найбільш необхідно. Його можуть активно використовувати й мобільні бригади.  
Кропивницька громада
Фабрика шиє захисний одяг для медиків
З початку карантину місцева швейна фабрика перекваліфікувалась на пошиття засобів захисту для медиків: масок, халатів, бахіл. Комплекти одягу шиються виключно на замовлення. Фінансують пошиття одягу благодійники.  Одяг виготовлено на основі протоколу іспитів Держстандарту метрології України.
м. Львів
Місто надало допомогу Давидівській ОТГ
Львівська міська рада підтримала Давидівську ОТГ у зв`язку зі спалахом коронавірусу в адмінцентрі громади - селі Давидів. Для допомоги громаді Львів щоденно надає шість  бригад, які тричі на день у Давидові проводять миття та дезінфекцію вулиць, громадських місць тощо.
Коблівська ОТГ, Миколаївська область
Обмежувальні заходи на базах відпочинку
У Коблівській ОТГ на період святкових днів на в’їздах до баз відпочинку встановлюються блокпости. Місцева рада вирішила заборонити відпочиваючим відвідувати пляжі, які розташовані на території курортних сіл Коблеве, Рибаківка, Лугове, Морське.
Період заборони період вихідних та святкових днів - з 30 квітня по 3 травня і з 8 по 10 травня.
м. Полтава
Карта виходу із карантину
У Полтаві влада планує розробити шляхи виходу з карантину та сформувати дорожню карту щодо підтримки бізнесу у післякарантинний період. Для визначення нагальних потреб малого та середнього підприємництва за період дії карантину проводиться опитування жителів міста.  Саме ці дані будуть використані для розробки шляхів виходу з карантину та формування дорожньої карти щодо підтримки бізнесу у посткарантинний період.
Смизька ОТГ, Рівненська область
Допомога дітям пільгових категорій
Директори навчальних закладів Смизької ОТГ надіслали клопотання до селищної ради з проханням надати дозвіл на  передачу з балансу закладів освіти продуктів харчування та продовольчої сировини, які залишились не використаними в результаті запровадження з 12 березня карантину. На засіданні виконавчого комітету таку ініціативу підтримано, продукти харчування буде передано дітям пільгових категорій, які навчаються і мали б харчуватися у відповідних закладах освіти.
Тернопільська громада
Медики отримали по 10 тис. грн премії
Медичні працівники лікувальних установ Тернополя, які долучені до боротьби з COVID-19, отримали премію по 10 тис. грн. Загалом премію отримали 303 медичні працівники. Ці кошти виділено з міського бюджету.
Великобурлуцька ОТГ, Харківська область
Допомога дітям з інвалідністю
Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко запросив місцевих підприємців приєднатися до акції, щоб в період карантину допомогти соціально незахищеним верствам населення, сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах, та тим, хто не в змозі самостійно про себе подбати. Першою відгукнулась та запропонувала свою допомогу приватна підприємниця, яка передала для дітей з інвалідністю понад 50 кг фруктів.
м. Херсон
Медики «освоїли» понад половину виділених коштів
Херсонські медики забезпечені засобами захисту та дезінфекції на два тижні в разі виникнення критичного завантаження. У штатному режимі їх вистачить на три місяці. Міськрада на запобігання поширенню коронавірусу вже виділила 53,4 млн грн, які розподілила між опорними медзакладами та управлінням охорони здоров'я, котрі вже закупили товарів та послуг на 54% від виділеної суми. Суттєву підтримку медзаклади отримали й від волонтерів.
Нетішинська ОТГ, Хмельницька область
Муніципальні доплати тим, хто бореться із коронавірусом в громаді
З міського бюджету працівники інфекційного відділення, сімейні лікарі, працівники мобільних бригад  отримають доплати від 1 до 5 тис. грн. Також матеріальну допомогу отримають комунальники, які задіяні в роботі з дезінфекції громадських місць міста.
м.Умань, Черкаська область
Придбано апарати штучної вентиляції легень
П'ять апаратів ШВЛ нового покоління за кошти місцевого бюджету закуплено для реанімаційного відділення Уманської міської лікарні. Місцева влада турбується, щоб забезпечити відділення достатньою кількістю обладнання.
м. Чернігів
Рятувальники дезінфікують вулиці міста
З метою попередження поширення коронавірусної інфекції У Чернігові фахівці відділення радіаційного та хімічного захисту Управління ДСНС області провели дезінфекцію території у радіусі 200 м по периметрам будинків, де живуть хворі на коронавірус. Також оброблено спортивні та дитячі майданчики, магазини, школи, дошкільні навчальні заклади, аптеки та інші заклади соціальної інфраструктури, які межують із зазначеними будинками.

Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретячетвертап’ята​шостасьомавосьмадев'ятадесята

111213141516171819202122232425262728, 29

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)