ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка 3)

24 / Березень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
 
Тернопільська громада
Кошти на апарати штучної вентиляції легень та медикаменти
Тернопільська міська рада на позачерговій сесії прийняла зміни до бюджету, якими  передбачено перерозподіл коштів, що будуть спрямовані на потреби медичної галузі.
«Ми спрямовуємо додаткові кошти у сумі понад 10 млн грн для  потреб медичної галузі, з яких понад 5 млн грн - на придбання апаратів штучної вентиляції легень. Інша сума коштів буде направлена на потреби медичних закладів для придбання предметів індивідуального захисту, гігієни, медикаментів», - розповів Тернопільський міський голова Сергій Надал.
 
Бучанська ОТГ, Київська область
Маршрут допомоги жителям громади
Влада Бучанської ОТГ, щоб допомогти малозабезпеченим родинам легше пережили карантин, створила мобільні групи. Так, 250 спеціальних наборів продуктів харчування доставляються жителям громади, які найбільше потребують підтримки.
Раніше Бучанська громада  за кошти місцевого бюджету замовила 50 експрес-тестів для діагностування коронавірусної інфекції COVID-19, закупила медичні маски одноразового  та довготривалого використання, медичні рукавиці, дезинфікуючі засоби для рук та приміщень, засоби індивідуального протиепідемічного захисту для працівників, які здійснюють життєзабезпечення міста.
 
Житомирська громада
Заходи для недопущення поширення коронавірусної інфекції
Міська влада для попередження та зупинення поширення коронавірусної інфекції замовила експрес-тести для виявлення хвороби, проводить дезинфекцію вулиць та зупинок громадського транспорту, організувала доставку продуктів харчування та інших предметів першої необхідності людям літнього віку та одиноким хворим жителям.
Для недопущення поширення інфекції на території громади виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення про створення додаткових мобільних груп,  що контролюватимуть дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання.
Раніше Житомирський муніципалітет організував евакуацію своїх жителів, які повертались з-за кордону. Було створено декілька груп медиків, які були повністю забезпечені захисними костюмами та тестами на вірусну інфекцію. Усіх прибулих орендованими автобусами доставлено додому.
 
м. Рівне
Кошти з бюджету міста на медичне обладнання, ліки, надбавку медпрацівникам та засоби дезінфекції
Із резервного фонду бюджету Рівного на потреби міського управління охорони здоров'я виділено 10 млн грн.  Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників, а також медикаментів для пацієнтів інфекційного відділення та спеціального медичного обладнання, зокрема, апаратів штучного дихання.
1,5 млн грн спрямовується управлінню житлово-комунального господарства для придбання засобів дезінфекції.
Раніше на сесії міськради було виділено 8 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів для Рівненської міської лікарні. Також з місцевого бюджету будуть виділені кошти для надбавки медичним працівникам, які контактуватимуть з інфекційними хворими.
 
м. Черкаси
Оснащення інфекційної лікарні
Близько 4,7 млн грн виділено з міського бюджету для оснащення Черкаської інфекційної лікарні для запобігання поширенню інфекції коронавірусу. Ще 3 млн грн - для доплат лікарям, які працюватимуть з інфекційними хворими. Такі рішення були прийняті на позачерговій сесії міської ради.
Кошти з резервного фонду буде перерозподілено для закупівлі в інфекційну лікарню апаратів штучного дихання, цифрового пересувного рентгенапарату, безконтактних термометрів, моніторів цілодобового нагляду та іншого необхідного обладнання.
Також 75 тис. грн депутати передбачено для оснащення трьох дезінфекційних груп Черкаського міськрайонного відділу ДСНС.
Для фахівців інфекційної лікарні вже замовлено 264 костюми біологічного захисту. У місті функціонують 64 наркозно-дихальних апарати та апарати штучної вентиляції легень. Ще один апарат Черкаси найближчим часом отримають із державного резерву.
Також містом курсують спецавтомобілі, що інформують про необхідність дотримання правил карантину. Зокрема, рятувальники закликають: не виходити на вулицю без нагальної потреби й не відвідувати місця масового скупчення людей. А ще – одягати захисні маски та зберігати дистанцію. Крім того, нагадують про дотримання правил особистої гігієни.
 
Новострілищанська ОТГ, Львівська область
«Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!»
З 20 березня 2020 року в Новострілищанській ОТГ рада громади реалізує соціальний проєкт «Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!». Його метою є надання допомоги в придбанні продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни найбільш вразливим перед наслідками пандемії коронавірусу COVID-19 жителям громади: одиноким людям похилого віку, особам з інвалідністю, а також тим, хто в силу різних життєвих обставин не має змоги дібратися до магазину чи аптеки. 
 
Гніванська ОТГ, Вінницька область
Ремонт лікарні та дезінфекція жилих будинків
На позачерговій сесії міської ради, яка зібрадлася за ініціативи голови громади Володимира Кулешова, було схвалено рішення щодо боротьби з поширенням коронавірусу СОVID-19.  На відповідні заходи з міського бюджету виділено 300 тис грн. У громаді проводиться дезінфекція під'їздів багатоквартирних будинків: у місті Гнівань, а також у селах Могилівці та Демидівці. Планується дезінфікувати усі будинки ОТГ.
Ще 50 тис. грн виділено міській лікарні на потреби профілактики і 170 тис. грн на завершення ремонтних робіт в терапевтичному відділені. Також депутати прийняли рішення в разі потреби про можливість проведення сесії в дистанційному режимі.
 
Черкаська область
Підвіз медичних працівників до місця роботи
Голови органів місцевого самоврядування організовують підвіз медичних працівників до місця роботи. Адже з 21 березня рух громадського транспорту в області припинився на час карантину.
З 22 березня запрацювали спеціально розроблені маршрути: медичних працівників забиратимуть, як по місту Черкаси, так і по всіх населених пунктах області. Районні автобуси допомагають добиратися до міських закладів медичним працівникам, що живуть у селах, а міські автобуси доставляють до місця роботи у містах.
Усі задіяні транспортні засоби мають знак Червоного хреста на лобовому склі, а  до них – лише за перепустками. Ці послуги надаватимуться за рахунок місцевих бюджетів. Усі маршрути сплановані таким чином, щоб були зайняті тільки сидячі місця. Пасажири та водії мають бути у захисних масках. Проводиться санобробка салонів.
 
м. Слов’янськ, Донецька область
Головне завдання – боротьба з поширенням коронавірусу
Слов’янська міська рада виділила майже 2 млн грн, які спрямовані на: апарати штучної вентиляції легенів; генератор холодного туману та пральна машина для санітарної обробки; медичний інструментарій для лікарень.
Міський відділ охорони здоров'я, згідно ухваленого рішення, зобов'язаний подбати про підвіз медпрацівників на час карантину. Управління соціального захисту населення буде забезпечувати продовольчими наборами малозабезпечені сім'ї з дітьми та інші соціально незахищені категорії громадян. За словами міського голови Вадима Ляха, на такі набори передбачено близько 700 тис. грн, ці гроші раніше були заплановані на закупівлю дитячого майданчика.

Читайте більше у попередніх добірках: перша, друга

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)