14 / Квітень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
Вінницька громадаГромадська організація допомагає медикам
Соціальне підприємство, засноване громадською організацією інвалідів «Самодопомога», відреагували на гостру суспільну потребу і вирішили допомогти медичним закладам регіону. Працівники підприємства, серед яких і люди з інвалідністю, налагодили виготовлення захисних масок, халатів, комбінезонів, бахіл, на 3D-принтері вони друкують деталі до прозорих пластикових екранів, призначених для захисту обличчя.
Дубівська ОТГ, Волинська обл.Бібліотекари долучилися до флешмобу
Працівники публічної шкільної бібліотеки Дубівської сільської ради приєдналися до флешмобу «Подаруй маску» та допомагають одиноким літнім жителям ОТГ.
Для працівників відділення центру надання соціальних послуг та їхніх підопічних бібліотекари пошили маски багаторазового використання.
м.Синельникове, Дніпропетровська областьКошти на подолання коронавірусної інфекції
Депутати міської ради міста Синельникова виділили додатково 620 тис. грн для місцевих закладів охорони здоров’я: Центру первинної медико-санітарної допомоги та Центральної районної лікарні на придбання медичного обладнання, індивідуальних костюмів біозахисту, дезінфікуючих засобів.
Загалом для боротьби з коронавірусом резервний фонд міського бюджету Синельникового збільшено на 1 млн грн.
Житомирська громадаДоплати медикам
У Житомирі близько 180 медичних працівників, які лікують хворих на коронавірус COVID-19, за березень отримали доплати до заробітної плати у розмірі 300%. Кошти на це було виділено з місцевого бюджету.
Тячівська ОТГ, Закарпатська областьПЛР-тести та засоби захисту для лікарів
Тячівська міська влада для медиків первинної медицини придбала костюми та всі необхідні засоби захисту, а також ліки.
Також міський голова Іван Ковач повідомив, що кожен, хто потребує допомоги, отримає продуктовий набір.
Івано-Франківська громадаВолонтери виготовляють захисні щитки
Місцевий волонтер разом з родиною та друзями виготовив і передав лікарням 4000 захисних щитків для медиків. Також вони адаптують маски для підводного плавання під апарати штучної вентиляції легень.
Крім того, волонтери виготовляють розгалужувачі до кисневих систем для лікарень. Завдяки винаходу до одного кисневого крана можна під’єднати одразу три апарати ШВЛ або три кисневі маски.
м.КиївМісто самостійно закуповує засоби захисту та медобладнання
Всі необхідні захисні та витратні медичні матеріали для київських лікарень столична влада закуповує за рахунок міського бюджету.
«Столична влада робить все можливе для забезпечення медпрацівників необхідними засобами. Це і захисні костюми. І маски та рукавички. Ми закуповуємо і нове обладнання для столичних лікарень. В тому числі - апарати штучної вентиляції легень», - повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Мер столиці нагадав, що місто прийняло рішення про доплати лікарям інфекційних відділень, які працюють з хворими на коронавірус. Зараз така доплата становить від 5 до 10 тисяч гривень.
Київська областьВідкрито інфекційне відділення
Почало працювати оновлене Інфекційне відділення Ірпінської міської лікарні, яке розташоване у Бучі і прийматиме жителів Приірпіння. Модернізацію медзакладу проведено за кошти місцевих бюджетів Ірпеня, Бучі, Гостомеля та завдяки допомозі меценатів.
Тут облаштовано 9 боксів, встановлено 4 апарати ШВЛ, дозамовлено ще 6 апаратів. Відділення розраховано на 40 ліжок, але за потреби тут можна поставити ще 10.
м. ЛьвівМедики отримають по 10 тис. грн матеріальної допомоги
237 працівників Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні отримають від міста Львова по 10 і 12,4 тис. грн матеріальної допомоги. Працівники лікарні,, які живуть за межами Львова, отримають більшу виплату для сплати податків.
Загальна сума допомоги складе 2, 7 млн грн.
м. МиколаївМісцевий бізнес оновлює інфекційну лікарню
Підприємства Миколаївщини оперативно згуртувалися, щоб відремонтувати Миколаївську обласну інфекційну лікарню.
Вже йдуть роботи з проектування та монтажу нової кисневої мережі - обладнання на 86 точок подачі кисню до апаратів штучної вентиляції легенів, замовлено нові апарати ШВЛ та сучасну електричну дезінфекційну камеру, а також нові пральні, сушильну та прасувальну машини для належних умов при роботі з інфікованою білизною. Також планується відновлення пандусів та покриття проїжджих частин на території лікарні, ремонт харчоблоку та огорожі по периметру території.
Загальна сума витрат на роботи уже становить майже 17 млн грн. Крім цього, підприємці передадуть лікарні електромобіль.
м.Болград, Одеська областьМісце обсервації для громадян з підозрою на COVID-19
Міська влада Болграду з резервного фонду виділила 45,6 тис. грн для створення бази обсервації, де зможуть перебувати громадяни з підозрою на COVID-19.
Місцем для обсервації визначено будівлю колишнього пологового будинку. Тут буде відновлено мережу електропостачання та встановлено систему охоронної сигналізації. У будівлі вже підготовлено кілька палат та завезено необхідні меблі.
Великобагачанська ОТГ, Полтавська областьТри тисячі масок для жителів громади
Великобагачанська селищна рада придбала 3 тис. масок для для вразливих категорій населення та працівників, зайнятих у критичній інфраструктурі громади.
Частина масок передана старостинським округам, а частина - поліцейським, рятівникам, працівникам дорожнього господарства та відділу благоустрою КП.
Тростянецька ОТГ, Сумська областьЗахисні костюми та дезінфікуючі засоби
За кошти місцевого бюджету громада придбала 100 багаторазових захисних медичних костюмів на загальну суму 58 тис. грн. Ці костюми були передані медичним закладам ОТГ.
Також для Тростянецької міської ради, її структурних підрозділів, комунальних підприємств та закладів придбано 270 літрів дезінфікуючих засобів на загальну суму 59,4 тис. грн.
Тернопільська громадаПридбано 18 апаратів ШВЛ
Для потреб міської лікарні швидкої допомоги за кошти бюджету Тернопільської громади було придбано 17 апаратів штучної вентиляції легень та ще один такий апарат - для міської дитячої комунальної лікарні на загальну суму 15,3 млн грн.
Новокаховська ОТГ, Херсонська областьОбладнання для діагностики COVID-19
Надсучасну ультразвукову діагностичну систему MyLab X5 вартістю майже 2,3 млн грн доставлено в рамках проєкту «Кусаноне» від уряду Японії. Діагностична система стане в нагоді для боротьби з коронавірусом, адже вона входить до рекомендованого Міністерством охорони здоров’я України списку обладнання, призначеного для діагностики та лікування COVID-19. Міська влада бере на себе зобов’язання щодо сумлінного використання обладнання. Технічне обслуговування і ремонт здійснюється за рахунок міського бюджету. А послуги хворим будуть надаватися абсолютно безкоштовно.
Чемеровецька ОТГ, Хмельницька областьМатеріальна допомога медикам
Медпрацівники, які борються з коронавірусом у громаді, отримають адресну матеріальну допомогу. Депутати підтримали ініціативу селищного голови Олександра Собаня і виділили 150 тис. грн на доплати медичним працівникам Чемеровецької лікарні.
Глибоцька ОТГ, Чернівецька областьПідтримка від місцевого бізнесу
Місцеві меценати в рамках заходів боротьби з коронавірусом вирішили допомогти місцевій владі та передали для Глибоцької ЦРЛ медичні костюми , захисні маски та щитки, рукавиці, лезинфікуючі засоби та медичне обладнання.
Також допомогу отримає лікарська амбулаторія в Стерче та ФАП в Червоній Діброві, які належать до центру ПМСД Глибоцької ОТГ.
Читайте більше у попередніх добірках: перша, друга, третя, четверта, п’ята, шоста, сьома, восьма, дев'ята, десята, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17