17 / Грудень, 2021
17 грудня в місті Білгород-Дністровський відбулося друге спільне засідання Робочих груп із налагодження співробітництва Білгород-Дністровської, Шабівської та Мологівської територіальних громад Одеської області в рамках реалізації проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
Експерт проєкту Юрій Ямковой презентував напрацювання спільного проекту під робочої назвою «ВЕЛО-АККЕРМАН. Велосипедом вздовж лиману». Проєкт передбачає створення набережної вздовж Дністровського лиману на території міста Білгород-Дністровський та села Шабо, розроблення туристичного веломаршруту що з’єднає обидві набережні та зелені глемпінги у селі Молога. Крім того передбачається  розвиток супутньої інфраструктури (стоянки для оренди велосипедів, фуд-корти тощо), а також розроблення мапи «магнітів» з урахуванням популярних місцевих туристичних локацій.
  
Загалом проєктом визначено такі тематичні напрямки: історико-культурна спадщина, гастротуризм, природні цікавинки та оздоровлення.
Під час засідання прийнято рішення щодо відпрацювання джерел фінансування та їх обсягів і визначення із власним внеском від кожної громади на реалізацію спільного проєкту та доопрацювати свою частину в спільному договорі про співробітництво територіальних громад.
Експертом проєкту було акцентовано увагу на можливості використання Е-платформ для проведення електронних консультацій із жителями відповідних територій. Також прийнято рішення про підготовку до проведення громадських обговорень Договору та концепції проєкту.
Наступним етапом співпраці учасники робочих груп визначили таке:
  • доопрацювання концепції проєкту співробітництва територіальних громад  (відповідно до форми заявки ДФРР);
  • уточнення  рекомендацій щодо джерел фінансування проекту співробітництва;
  • фіналізація проекту Договору про співробітництво територіальних громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)