20 / Грудень, 2021
20 грудня в онлайн режимі відбулося друге спільне засідання Робочих груп із налагодження співробітництва Апостолівскої міської, Вакулівскої та Девладівської сільських територіальних громад Дніпропетровської області в рамках реалізації проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
На сьогодні робота над проєктом виходить на фінальну стадію опрацювання, тому представники громад мали визначитися з остаточним варіантом концепції. Під час зустрічі експертка проєкту Наталія Гусаревич презентувала учасникам заходу підготовлені аналітичні матеріали трьох робочих груп громад щодо концепції проєкту зі створення багатофункціональної молочної ферми демонстраційного типу з навчальним хабом.
 
Учасники зустрічі вирішили, що одним із пріоритетних напрямків функціонування такої ферми буде надання комплексної консультативної підтримки мікро-, малих та середніх сільськогосподарських господарств, а також навчання майбутніх фермерів та виробників крафтової продукції. Робоча група прийняла рішення розмістити нову ферму на території Вакулівської сільської територіальної громади та зареєструвати торгову марку «Фазенда «Вакулівська Балка».Також представники громад обговорили стратегію залучення додаткових коштів на реалізацію проєкту, в тому числі кредитних ресурсів та грантової допомоги. Більш детально експертка проєкту Наталія Гусаревич зупинилася на механізмі отримання додаткових коштів з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).
  
Оскільки робочі групи вже опрацювали змістовну частину договору про співробітництво та всі громади мають діючі положення про електронні консультації з громадськістю, то було прийняте спільне рішення щодо прискорення процесу приєднання відповідних органів місцевого самоврядування до платформи електронної демократії E-dem для проведення у січні 2022 року громадського обговорення Договору про співробітництво в онлайн-режимі. На сьогодні представники трьох робочих груп приступили до підготовки остаточного варіанту концепції проєкту співробітництва територіальних громад з урахуванням всіх етапів обговорення та наданих зауважень.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)