18 / Жовтень, 2021
З початку децентралізаційних процесів в Україні в рамках реалізації концептуальних завдань реформи місцевого самоврядування Уряд запровадив механізм міжмуніципального співробітництва. На сьогодні ним скористалися понад півтори тисячі громад, уклавши майже сімсот спільних договорів.
Співробітництво територіальних громад є одним з найефективніших інструментів розвитку територій, що надає можливість вирішити спільні проблеми, реалізувати амбітні проєкти місцевого економічного розвитку тощо.
Саме тому Апостолівська міська, Вакулівська та Девладівська сільські територіальні громади вирішили попрацювати разом в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
  
13 жовтня відбулися окремі онлайн установчі засідання Робочих груп трьох громад на яких були розглянуті такі питання:
  • аналіз поточного стану соціально-економічного та культурного розвитку громад;
  • визначення пріоритетних напрямків співробітництва територіальних громад;
  • обговорення найбільш ефективних форм міжмуніципального співробітництва з метою реалізації спільного багатопрофільного проєкту;
  • напрацювання основних елементів дорожньої карти для розробки спільного проєкту.
  
Модератором заходів виступила експертка із налагодження співробітництва територіальних громад Наталія Гусаревич, яка допомагала членам робочих груп опрацьовувати вихідні дані та надавала необхідні юридичні консультації.
«Партнерство між сусідніми громадами має бути направленим не лише на вирішення спільних проблем, а й сприяти розвитку економічного потенціалу територій. Саме тому ми виступаємо за розробку спільного багатопрофільного проєкту сільськогосподарського напрямку, що об’єднає фінансові та трудові ресурси трьох громад», - зазначив під час онлайн-заходу Артур Шевцов, голова Вакулівської сільської територіальної громади.
Члени робочої групи Апостолівської міської територіальної громади зазначили, що  у 2015 році м. Апостолове в рамках реформи децентралізації об’єдналося з чотирма сільськими територіальними громадами, а тому зацікавлене у розвитку місцевого сільськогосподарського кооперативного руху, сімейного фермерства тощо.
  
Представники Девладівської сільської громади зазначили, що партнерство на засадах взаємовигідної кооперації між міською та сільськими громадами допоможе сталому розвитку цих територій.
Результатом установчих засідань стала спільна позиція трьох робочих груп:  з метою розвитку економічного потенціалу громад необхідно розробити концепцію зі створення багатопрофільного сільськогосподарського проєкту, що надасть можливість створити нові робочі місця в т.ч. для молоді, залучити інвестиції, підвищити бюджетні надходження, забезпечити екологічною продукцією місцеве населення.
Наприкінці заходу Наталія Гусаревич розповіла про нормативно-правове забезпечення створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів та представила інші можливі організаційно-правові форми, що можуть бути застосовані під час реалізації спільного проєкту Апостолівської міської, Вакулівської та Девладівської сільських територіальних громад.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)