Голова Палати селищних та сільських громад та їх об’єднань АМУ звернувся до Віце-прем’єр-міністра щодо законопроекту про нагляд за рішеннями ОМС

11 / Серпень, 2017
«Звертаюсь до Вас від імені сільських, селищних громад та їх об’єднань, які є членами Асоціації міст України. Вже кілька тижнів в середовищі моїх колег триває активне обговорення розробленого Мінрегіоном проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України». Підтримується одностайно розуміння того, що такий законопроект має бути спільним продуктом законодавчої, виконавчої гілок державної влади та місцевого самоврядування», – написав у листі до Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка Маківський сільский голова, Голова Палати селищних та сільських громад та їх об’єднань Асоціації міст України Анатолій Кушнір.
У листі Анатолій Кушнір наголошує, що було б логічним визначити об’єктом державного контролю питання державного значення, а сама: національна безпека, територіальна цілісність, оборона, зовнішня політика, права і свободи громадян, вихід органів місцевого самоврядування в своїх рішеннях за межі компетенції місцевого самоврядування. «На нашу думку, зупинення рішень органів місцевого самоврядування є надзвичайним заходом», – підкреслює Голова Палати селищних та сільських громад та їх об’єднань АМУ. У листі зазначено: «Наполягаємо на тому, щоб в законопроекті біла зафіксована і визначена відповідальність суб’єктів контролю за безпідставні звернення до суду щодо зупинення рішень ОМС».
«Префект – як спеціально призначена особа з відповідною освітою та рівнем кваліфікації, з певним досвідом державної служби, як кар’єрний чиновник був би прийнятним для місцевого самоврядування суб’єктом здійснення контролю», – переконаний  Анатолій Кушнір.
Звертаючись до Геннадія Зубка, Голова Палати селищних та сільських громад та їх об’єднань АМУ зазначив: «Сподіваємось, що спільними зусиллями ми підготуємо законопроект, який буде на користь українському народові».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)