Голова АМУ підписав Меморандум про співпрацю між Асоціацію міст України, Мінрегіоном та Радою голів ОСББ

08 / Вересень, 2017
8 вересня 2017 року відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та Всеукраїнською Радою голів ОСББ. 
У заході взяли участь Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко та Президент Ради голів ОСББ Наталія Олійник. А також –   народний депутат, перший заступник Голови Комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Дмитро Андрієвський, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та віце-президент Всеукраїнської Ради голів ОСББ Роман Бондарук.
«Сьогодні всі розуміють, що потрібно докорінно реформувати сферу ЖКГ і привести її до сучасних, європейських стандартів. Цього можна досягнути за рахунок не лише спільних зусиль органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, але й долучивши до цього процесу співвласників багатоквартирних будинків. Адже підвищення рівня якості житлово-комунальних послуг можливе, коли до цього процесу будуть залучені не тільки підприємства ЖКГ, а і громадяни – отримувачі відповідних послуг», – підкреслив Віталій Кличко.
У свою чергу Геннадій Зубко наголосив на важливості співпраці Мінрегіону із органами місцевого самоврядування та об’єднаннями співвласників. «Разом з Асоціацією міст України ми напрацюємо ті інструменти, які дозволять зменшити навантаження на українські родини від комунальних платежів», – зазначив він. 
Наталія Олійник сказала, що підписання меморандуму є важливою подією, оскільки консолідує зусилля і центральної влади, і органів місцевого самоврядування і споживачів, які зацікавлені у подоланні викликів. «Ми готові долучатися до усіх процесів та ініціатив, – зазначила вона. – Ми готові проводити навчання у регіонах, допомагати у створенні об’єднань співвласників і вирішенні їх питань».
  
      
Меморандум про співпрацю підписали:
від АМУ – Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко
від Мінрегіону - Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко
від Всеукраїнської Ради голів ОСББ – Президент Ради голів ОСББ Наталія Олійник.
Основними напрямами співпраці є:
  • розробка та удосконалення чинного законодавства;
  • проведення спільних нарад та круглих столів для пошуків шляхів найефективнішої реалізації мети Меморандуму;
  • проведення навчання, семінарів, круглих столів, інших форм публічного обговорення та висвітлення актуальних для Сторін питань для представників органів місцевого самоврядування та представників органів державної влади;
  • надання методичних рекомендацій органам місцевого самоврядування та виконавчої влади, ОСББ;
  • реалізація соціальних та інших проектів.
Зокрема,  Асоціація міст України залучатиме Раду голів ОСББ до проведення організованих АМУ для органів місцевого самоврядування фахових майстерень, секцій, навчань, інших заходів щодо впровадження реформи у житловій сфері та енергоефективності. АМУ також сприятиме співпраці Раді голів ОСББ із селами, селищами, містами – членами Асоціації міст України.
Відповідно до Меморандуму, АМУ, Мінрегіон та Рада голів ОСББ спільно реалізовуватимуть міжнародні та національні проекти щодо впровадження реформи у сфері ЖКГ. Ще один напрямок співпраці – напрацювання проектів нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення законодавства для ефективної діяльності ОСББ та відносин у сфері ЖКГ між підприємствами та отримувачами послуг.  Крім того, поширюватимуть позитивний досвід ефективного управління житловим фондом та енергозбереження у житловому фонді.
Після підписання Меморандуму відбувся брифінг для ЗМІ.
 
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)