Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії об’єднав в собі досвід попередніх проєктів «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», «Енергоефективність у громадах II» (EEIM II) та «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Таким чином, проєкт надає підтримку та співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій України та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України у трьох сферах діяльності: рекомендації щодо законодавства та впровадження реформ, розповсюдження муніципального енергоменеджменту в Україні та розробка кваліфікаційних можливостей з посиланням на енергоефективність для професіоналів та службовців.
З 12 жовтня 2020 року проєкт відкриває конкурс заяв для зацікавлених міст та міських об’єднаних територіальних громад, в рамках якого буде відібрано 32 партнери, що, зокрема, отримають підтримку у впровадженні муніципального енергоменеджменту. Міста та ОТГ навчаться бути енергоефективними та економити бюджетні кошти на енергоносії, отримають технічну та організаційну підтримку у напрямах:
► впровадження муніципального енергоменеджменту (MEM);
► створенні та вдосконаленні організаційних структур та процесів;
► впровадження стратегічного енергетичного планування у найактивніших містах;
► сприяння міським інвестиційним заходам з метою підвищення енергоефективності;
► покращення координації роботи донорів, комунікацію та підвищення обізнаності.
Навчання відбуватиметься у формі вебінарів, індивідуальних консультацій та регулярних візитів підтримки. Інтегрований підхід до енергоменеджменту опанують не тільки спеціалісти, відповідальні за енергоменеджмент, а також представники керівництва та політичного рівня, співробітники та керівники департаментів, які відповідають за різні будівлі.
Щоб стати партнером необхідно заповнити заявку до 23:59, 6 листопада 2020 року. Посилання для подачі заяв та детальна інформація щодо умов і термінів – в Інструкції.
Важливо:
► у відборі можуть брати участь міста та ОТГ з населенням не більше 200 000 осіб (допускаються невеликі відхилення);
► кількість будівель, що знаходяться у власності (або в операційному управлінні) громади міста, повинна складати не менше 20 об’єктів, які належать щонайменше до двох різних категорій будівель (наприклад, школи, дитячі садки, дитячі дошкільні установи, адміністративні будівлі, будинки культури, спортивні зали тощо).
У жовтні відбудеться серія підготовчих вебінарів, яка допоможе містам та ОТГ більше дізнатися про МЕМ та зважитися на участь у конкурсі. Реєстрація на інформаційні вебінари про проєкт та подання заяв за посиланням: http://misto-em.org.ua/forma-opytuvannya/
Деталі про відбір, вебінари та реєстрація за посиланням: bit.ly/30FhF68