22 / Грудень, 2021
20 грудня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у форумі «Реформа містобудування — фінішна пряма».
Учасники заходу - урядовці та депутати, експерти Офісу простих рішень та результатів, а також представники будівельного ринку, професійних об’єднань і організацій.
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час форуму повідомив, що Державна інспекція з архітектури і містобудування, яка розпочала свою роботу після ліквідації ДАБІ, за три місяці своєї роботи опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва, 1,8 тисячі заяв на отримання дозволу на виконання будівельних робіт та близько 10 тисяч декларацій та сертифікатів на прийняття в експлуатацію об’єктів.
  
О.Чернишов наголосив, що в основу реформи містобудівної галузі закладено три «кити» — цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться у законопроєктах №5655 та №5877, які вже пройшли перше читання і зараз готуються до прийняття в цілому. 
Асоціація міст України залучена до розробки реформи сфери містобудівної діяльності для забезпечення дотримання інтересів місцевого самоврядування. Так, АМУ надавала пропозиції до законопроєкту №5655. Цей проєкт передбачає оновлені норми у сфері містобудування щодо контролю та нагляду і штрафи за їх порушення, а також переведення у цифрову форму адміністративних послуг у цій сфері.
У ході Форуму учасники обговорили основні досягнення реформи містобудівної галузі, регулювання будівельного ринку в Україні та співпрацю з бізнесом.

Форум  проведено за ініціативи Офісу простих рішень та результатів у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України, а також Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)