10 / Грудень, 2019
10 грудня в Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Формування місцевих бюджетів. Підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами та видатками місцевих бюджетів. Взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у практикумі взяли сільські голови та секретарі рад, головні бухгалтери, спеціалісти з фінансових та бюджетних питань, фахівці з обліку та звітності міських, селищних та сільських рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад.
Відкрила роботу виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, яка наголосила на актуальності та важливості в процесі підготовки до річної звітності та формування бюджетів 2020 року максимально врахувати вимоги діючого законодавства та його нововведення.
Модератором заходу виступила кандидат економічних наук Вікторія Філіпова – доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету.
Регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька зупинилася на особливостях завершення бюджетного періоду 2019 року та на перспективах збільшення обсягів та перерозподілу трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам громад області. Йшлося й про особливості формування та виконання бюджетів місцевого самоврядування в 2020 році.
Особливе зацікавлення викликало висвітлення теми складання, подання та перевірки фінансової і бюджетної звітності через автоматичну систему «Е–звітність». Експерт Вікторія Осінкіна – начальник управління консолідованої звітності Головного управління Державної казначейської служби України в Херсонській області детально ознайомила з обслуговуванням розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів із використанням системи дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Клієнт».
Технічні особливості цього процесу прокоментував експерт Максим Паньшин – начальник відділу прикладного програмного забезпечення та програмно-технічних комплексів Головного управління Державної казначейської служби України в Херсонській області.
Зі здійсненням контролю за додержанням законодавства про працю, особливостями наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості ознайомила експерт Світлана Марієнчук – начальник управління з питань праці Головного управління Держпраці в Херсонській області. Вона надала детальні рекомендації щодо реалізації делегованих повноважень у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про працю.
Тему впровадження Е-урядування в органах місцевого самоврядування та Е–обслуговування бюджетного процесу розкрила експерт Наталія Пасенко – директор комунального підприємства «Центр електронного самоврядування» Херсонської обласної ради.
Кожен із учасників мав можливість поставити запитання експертам та розкрити найбільш проблемні питання в своїх громадах щодо окресленої теми.