Фахівці з енергоменеджменту вивчають досвід Житомира в рамках програми «Маршрути успіхів» Асоціації міст України

15 / Червень, 2017
Сьогодні розпочався навчальний візит до Житомира з вивчення досвіду міста у створенні ефективної системи енергоменеджменту та залучення інвестицій в програми з енергозбереження. Цей захід відбувається у рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів» (Проекту USAID «ПУЛЬС»).  
Участь у навчальному візиті  беруть фахівці міських рад, сільських рад, а також представники об’єднаних територіальних громад із 14 областей України.  Навчальний візит передбачає низку лекцій та дискусій, а також екскурсії до об'єктів соціальної інфраструктури Житомира, де вже реалізовані енергоефективні проекти. 
«Досвід – це велика цінність для місцевого самоврядування. Сьогодні ми будемо ним ділитись. Розпочнемо із стратегії розвитку міста. Тільки тоді, коли ми визначимо куди ми йдемо, ми можемо зрозуміти що нам потрібно робити. А містам України є чому повчитись у Житомира у сфері енергоефективної політики», - зазначив Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради.
Під час навчального візиту посадові особи органів місцевого самоврядування обміняються досвідом щодо стратегічного планування розвитку міста, впровадження енергоефективних проектів та впровадження партисипаторних практик.
«Якщо ми не будемо створювати умови для розвитку бізнесу, креативної економіки та розвитку людського потенціалу, то які б стратегії ми не створювали, вони діяти не будуть», – наголосила Оксана Кисіль, національний експерт проекту ЄС «Угода мерів – Схід».
«Проблема всіх міст України – є необхідні ресурси, є цікаві ідеї, але реалізація проектів «шкутильгає». У Житомира є досвід впровадження проектів з енергоефективності, і якщо ми його освоїмо, то реалізація проектів буде на кращому рівні», – розповів Василь Бондар, Камінь-Каширський міський голова.
Завтра, 16 червня, навчальний візит продовжиться.  
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)