Електронне урядування як чинник відкритості влади для громадян – тема практикуму в Донецькому РВ АМУ

06 / Листопад, 2019
У Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування сучасних електронних технологій у діяльності органів місцевого самоврядування. Електронне урядування як чинник відкритості влади для громадян». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники практикуму – представники міст Вугледар, Родинське, Добропілля, Мирноград, Торецьк, Краматорськ, Слов'янськ та Покровськ – зібралися у приміщенні Добропільської міської ради.
З вітальним словом до присутніх звернулися заступник виконавчого директора Донецького РВ АМУ Леонід Кисельов та заступник Добропільського міського голови Олексій Кормільцев.
Модератор заходу – директор КП «Міськоформлення» Кременчуцької міської ради Володимир Кригін виступив з доповіддю «Цифрова трансформація в управлінні територіями населених пунктів та ОТГ за допомогою управлінської геоінформаційної системи (УГІС)». УГІС є комплексною системою, яка забезпечує автоматичний обмін даними між усіма місцевими підсистемами та державними реєстрами.
Учасники дізналися про світову практику та передовий досвід Кременчука в управлінні містом, технології, які використовуються в УГІС, нормативні та регламентні документи для функціонування системи, розглянули реєстри УГІС.
Заступник КП «Міськоформлення» Кременчуцької міської ради Богдан Бабіч розповів про використання однієї з підсистем УГІС – обліково-контрольної системи «Аналітик», яка покликана забезпечувати ефективний контроль за станом благоустрою в місті.
Крім того, представники громад отримали знання щодо таких інформаційних підсистем УГІС як «Реєстр громади», «е-ЦНАП Claud», «Реєстр земельних ресурсів», а також дізналися про безоплатну комп’ютерну програму «Е-ЦНАП Free» та запровадження геопорталу на сайті територіальної громади – вікна для автоматичного оприлюднення наборів відкритих даних з усіх реєстрів УГІС.
Під час практикуму учасники прийшли до висновку, що у сьогоднішніх реаліях ефективно управляти містом можна лише за допомогою сучасних інформаційних технологій, а електронне урядування нині є не просто необхідністю, а головним показником відкритості влади до громадян. 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)