27 / Жовтень, 2023

25-26 жовтня 2023 року Асоціація міст України провела в Ужгороді дводенний Діалоговий захід з питань ефективного управління комунальним майном.

Захід відбувся у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво»), що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", та зібрав близько 35 учасників з органів місцевого самоврядування, народних депутатів та представників Фонду державного майна України.

Метою заходу стало визначення єдиних підходів у сфері управління комунальним майном, налагодження співпраці органів виконавчої влади та муніципалітетів, оцінка готовності та оновлення нормативної бази у сфері розпорядження майном до викликів сьогодення.

Олексій Мовчан, народний депутат України, заступник Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, Голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном, ознайомив присутніх із законодавчими ініціативами профільного Комітету, та анонсував нові напрацювання, серед них законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності управління об’єктами права комунальної власності та стимулювання відновлення територіальних громад».

Учасники заходу обговорили законопроєкт та надали пропозиції до нього, окреслили проблематику на практичних прикладах з ефективності приватизації комунального майна.

Людмила Бірюкова, Великописарівський селищний голова (Сумська область), зазначила про оформлення збитків, що нанесені об’єктам комунальної власності військовою агресією у прифронтових зонах на прикладі Великописарівської селищної громади.

Світлана Смольнікова, Начальник Управління адміністрування та підтримки користувачів АІТС Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної діяльності Фонду державного майна України, розповіла про принципи формування експертної оцінки майна для приватизації, про його законодавче регулювання. Окремо приділила увагу роботі електронної системи обрахунку вартості об'єктів, її застосування на практиці.

Олександр Маципура, керівник відділу по взаємодії з клієнтами, та Марія Захаренко, керівник відділу взаємодії з органами державної влади «Прозорро.Продажі», розповіли про особливості проведення електронних торгів у період воєнного стану, зміни у законодавстві електронних торгів та проблематику, що виникає в ході електронних аукціонів.

Тетяна Сеньків, Заступник директора управління комунальним майном та інвестиціями Калуської міської ради (Івано-Франківська область), навела приклади залучення та оформлення релокованого бізнесу в період воєнного стану на прикладі Калуської громади.

Наталя Рясна, Заступник начальника управління комунальною власністю Львівської міської ради, презентувала практичні успішні кейси по приватизації майна та особливості роботи з базою оренди і комунальної власності Львівської міської ради.

Тетяна Медвецька,  Експерт з питань земельних відносин і комунального майна Асоціації міст України, модератор заходу, зазначила, що всі пропозиції та зауваження учасників будуть проаналізовані і направленні офіційним листом до органів виконавчої влади з пропозицією врахування в роботі.

Також учасники обговорили необхідність формування нового документу (методики оцінки) у сфері обрахунку нанесених збитків для комунального майна, яке перебуває в оренді і яке було знищено внаслідок війни. Таке звернення анонсувалось до Фонду державного майна України.

Тетяна Медвецька ознайомила учасників заходу з посібником методичних рекомендацій у роботі громад «Приватизація комунального майна в період воєнного стану», розробленим Асоціацією міст України. В посібнику надано рекомендації для допомоги працівникам громад знайти практичні поради під час підготовки лотів до приватизації, порядок дій під час «блекаутів» тощо.

Учасники також ознайомились з роботою Ужгородської міської ради у сфері розпорядження комунальною власністю й оглянули пам’ятки культурної спадщини Закарпаття, що перебувають у комунальній власності громади.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)