21 / Червень, 2024

05 червня 2024 року відбулась двостороння онлайн-зустріч між представниками Богодухівської міської громади, Харківська область, та муніципалітету Асукека-де-Енарес, Іспанія.

До зустрічі долучились представники громади Богодухів і муніципалітету Асукека-де-Енарес, Федерації іспанських муніципалітетів і провінцій (FEMP), Асоціації міст України (АМУ).

Володимир Бєлий, Богодухівський міський голова, розповів, що наразі в громаді налічується понад 17 тис. внутрішньо переміщених осіб. Зупинився на першочергових потребах очолюваної ним громади. Зазначив, що насамперед, місту необхідне обладнання, яке б забезпечувало безперебійне енергопостачання. Це можуть бути як сонячні батареї, так і акумулятори для встановлення в освітніх, медичних та адміністративних будівлях. Крім того, він наголосив на важливості підписання Меморандуму про співпрацю, що стало б важливим кроком для зміцнення взаємодії між громадами обох країн.

Хосе Луїс, Бланко Морено, мер міста Асукека-де-Енарес висловив підтримку народу України у визвольній війни проти російської агресії і підтвердив наміри про співпрацю між муніципалітетами, зазначивши, що іспанська сторона готова розглянути текст Меморандуму для подальшого спільного опрацювання, ухвалення і підписання. Він також звернувся до української сторони з проханням визначити і надати повний перелік першочергових потреб, які є в Богодухівській громаді, аби максимально раціонально визначитися з напрямками подальшої співпраці та взаємодії.

Мерседес Санчес Салідо, заступниця директора з міжнародного співробітництва FEMP, підтвердила наміри, висловлені під час попередніх зустрічей, щодо подальшої співпраці. А також підтримала, висловлену раніше, ініціативу щодо підписання двостороннього Меморандуму про співпрацю між двома муніципалітетами, щоб стати офіційними партнерами і отримати взаємну підтримку на довгі роки.

Йоланда Лопес Байлон, спеціалістка з питань управління, підвідділу міжнародного співробітництва FEMP, запропонувала відразу декілька напрямків для спільної роботи і взаємодії. Приділивши особливу увагу можливому освітньому, культурному, спортивному та молодіжному обмінам.

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що впроваджується Асоціацією міст України, висловила вдячність іспанському народу та європейським партнерам за солідарність і підтримку України. Вона наголосила на важливості розвитку партнерств між муніципалітетами і запропонувала іспанським колегам декілька напрямків для спільної роботи. Зокрема, у частині культурних обмінів, співпраці між молодіжними просторами, а також між центрами ментального здоров’я.

Партнерські відносини двох муніципалітетів є системними:

07 серпня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Богодухівської міської територіальної громади (Харківська область) та муніципалітету Асукека-де-Енарес (Іспанія);

13-18 листопада 2023 року делегація Асоціації міст України відвідала іспанські муніципалітети–партнери з навчальним візитом.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)