Добровільне приєднання до територіальних громад міст обласного значення - тема Донецької регіональної платформи

31 / Травень, 2018
31 травня у Костянтинівці відбулося засідання Донецької регіональної платформи з діалогу щодо розвитку на тему: «Застосування Закону України щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь міські, сільські і селищні голови, голови об’єднаних територіальних громад, народний депутат України Наталія Веселова, представники обласної влади, регіональні консультанти Донецького РВ АМУ.
 
Відкриваючи засідання, представник Асоціації міст України у Донецькій області Олександр Меланченко наголосив на важливості прямого діалогу місцевих рад з законотворцями для вирішення проблемних питань та захисту інтересів органів місцевого самоврядування.
Консультант з юридичних питань Донецького РВ АМУ Костянтин Гацько розповів про останні зміни законодавства, що стосуються добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення та роз’яснив алгоритм приєднання за спрощеною процедурою. Експерт звернув увагу сільських і селищних рад на велику вірогідність неспроможності невеликих громад, що створюються поряд з містами. «Мешканці ОТГ мають отримувати якісні послуги, максимально наближені до людей. Це потрібно враховувати в першу чергу, приймаючи рішення про об’єднання», - акцентував консультант ПУЛЬСу.
Обговорюючи проблемні питання створення об’єднаних територіальних громад на прикладі Костянтинівської міської ОТГ, секретар Костянтинівської міськради Юрій Разумний зазначив, що через незгоду деяких сіл об’єднуватися з містом, втрачається реальний шанс навчитися жити по-новому в об’єднаних територіальних громадах. «Сенс реформи – не поглинання містом села, а саме об’єднання. Є реальні факти, як змінюється мислення людей в ОТГ: це інший рівень самоорганізації населення, самостійності, відповідальності», - зауважив він. У свою чергу, Новодмитрівський сільський голова Микола Яковлев навів доводи на користь створення сільських громад.
 
Заступник голови Іллінівської ОТГ Юліанна Стужук поділилася успішним досвідом розвитку Іллінівської сільської громади та розповіла про досягнення, яких вдалося досягти завдяки децентралізації. Разом з тим, вона звернулася до народного депутата з проханням долучитися до лобіювання питання щодо зменшення рівня реверсної дотації для об’єднаних територіальних громад. «У цьому році з бюджету нашої громади до державного бюджету було вилучено понад 4 млн. грн. реверсної дотації – за ці кошти можна відремонтувати величезну дорогу або термомодернізувати декілька дитячих садків. Разом з представниками Асоціації міст України ми просуваємо питання зменшення відсотку реверсної дотації, адже кожна громада хоче розвиватися, і цей фінансовий ресурс дуже потрібний ОТГ», - зазначила Юліанна Стужук.
Учасники платформи також обговорили систему соціального захисту населення в громадах. Крім того, консультанти АМУ озвучили низку законопроектів, які необхідно прийняти для завершення децентралізації, зокрема про службу в органах місцевого самоврядування.
Наталія Веселова запевнила присутніх у підтримці тих законодавчих змін, що підсилюватимуть місцеве самоврядування і ОТГ та сприятимуть об’єднанню територіальних громад Донеччини на засадах добровільності. Нардеп наголосила на важливості своєчасного реагування на виклики, які постають у зв’язку з застосуванням законодавства та постійного вдосконалення нормативно-правової бази з врахуванням зауважень і пропозицій місцевих рад. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)