27 / Жовтень, 2021
26 жовтня у форматі онлайн відео відбувся Діалоговий захід АМУ з питань соціального захисту та соціального забезпечення, організований в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Учасники: керівники та представники органів соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад, громадських організацій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Загалом до заходу долучилися 106 учасників.
Фасилітатором діалогу виступив Назар Миколюк, експерт Асоціації міст України з питань соціального захисту та соціального забезпечення. Він відкрив засідання та представив мету зустрічі - обговорення актуальних методів організації надання соціальних послуг в територіальній громаді: залучення неурядових організацій до надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення; надання соціальних послуг шляхом укладення договору про співробітництво територіальних громад. Експерт АМУ виступив з презентацією про законодавче забезпечення організації соціального замовлення органами місцевого самоврядування. Окремо він зупинився на перевагах соціального замовлення та етапах його організації.
Досвід організації соціального замовлення в Одеській міській територіальній громаді презентувала Алла Чечельницька, заступник директора Департаменту соціальної політики Одеської міської ради. Вона, зокрема, розповіла про кроки з організації закупівлі соціального замовлення, складання договорів та фінансування. Так, в Одеській громаді через соціальне замовлення надаються два види послуг: паліативна допомога та стаціонарний догляд за особами, які втратили здатність до самообслуговування.
Н.Миколюк прокоментував питання та роз’яснив певні аспекти організації соціального замовлення. Представниця Одеської громади відповіла на запитання своїх колег з інших громад.
Експерт АМУ презентував учасникам розроблені АМУ Методичні рекомендації «Соціальне замовлення як ефективний метод організації надання соціальних послуг» (завантажити).
Далі Назар Миколюк розкрив питання законодавчого забезпечення надання соціальних послуг шляхом укладення договору про співробітництво територіальних громад, зупинився на формах міжмуніципального співробітництва, аспектах та порядку організації такого співробітництва територіальних громад.
Досвід співробітництва територіальних громад у формі спільного утримання сільського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) представила Тетяна Чоботар, начальник відділу соціального захисту населення Тараканівської сільської ради. Так, Тараканівська громада уклала договір з сусідньою громадою, де працює терцентр, про надання послуг з догляду за особами, які потребують сторонньої допомоги. Сільська рада повела опитування жителів громади та схвалила рішення про виділення субвенції на фінансування відповідних послуг. Т.Чоботар пояснила алгоритм дій з підготовки та прийняття рішення, а також безпосередньої організації процесу надання послуг.
Назар Миколюк підсумував виступ та закликав учасників обмінятися контактами, щоб активніше ділитися досвідом та напрацюваннями громад у сфері організації надання соціальних послуг.
До обговорення альтернативних варіантів організації надання соціальних послуг долучилася Наталія Датченко, керівник проєктів у сфері захисту дитини ЮНІСЕФ.
Відео заходу:
Галузь: