10 / Червень, 2021
10-11 червня 2021 року у м. Дніпро проходить Діалоговий захід з питань соціального захисту та соціального забезпечення. Захід відбувається в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
До заходу офлайн та онлайн долучилося понад 230 учасників: керівники (представники) органів соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад, громадські організації, представники Дніпропетровського РВ АМУ.
Запрошені: представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства у справах ветеранів України, департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
Фасилітатором заходу виступив експерт з питань соціального захисту та соціального забезпечення Асоціації міст України Назар Миколюк. Відкриваючи засідання, експерт АМУ зазначив, що діалоговий захід організовано з метою обговорення актуальних проблем діяльності органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення, а також вироблення спільних пропозицій з розглянутих питань, зокрема щодо організації надання допомог та субсидій, організації соціального забезпечення, забезпечення ветеранів війни житлом, децентралізації повноважень у сфері та формування пропозицій з їх вирішення.
Назар Миколюк зауважив: «Таким заходом хочемо налагодити діалог між органами місцевого самоврядування і державної влади у сфері соціального захисту населення. Реформи у цій сфері особливо відчутні. А будь-які зміни у «соціалці» відображаються на добробуті людей. Тому обрали найбільш ключові питання для діалогу – це державні виплати, допомоги, субсидії, надання соцпослуг тощо».
 
Учасників привітав заступник Дніпровського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, директор департаменту соціальної політики міської ради Едуард Підлубний. «Дійсно, на сьогодні є низка питань у сфері соціального захисту – на загальнодержавному рівні. Тому і зібралися експерти, фахівці з профільних міністерств, колеги з органів місцевого самоврядування з різних міст, селищ. Мета одна – обговорити і виробити спільні пропозиції по різних аспектах соціального захисту, щоб потім через Асоціацію міст України передати їх для втілення на законодавчому рівні. Приємно, що Асоціація обрала саме Дніпро як місто соціальних стандартів для проведення такого діалогового заходу. Сьогодні, у перший день, – формат дискусій, обговорень. А завтра учасникам заходу проведемо екскурсію нашими закладами соціального захисту», - розповів Едуард Підлубний.
 
Робота учасників розпочалася з обговорення проблемних питань щодо призначення і виплати житлових субсидій, формування пропозицій з їх вирішення. Позицію державної влади презентувала Оксана Овраменко, державний експерт Директорату адресної соціальної підтримки населення та розвитку соціального інспектування Мінсоцполітики.
Про досвід у наданні населенню житлових субсидій розповіла Директор департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.
 
До обговорення проблемних питань щодо організації надання соціальних послуг, формування пропозицій з їх вирішення долучилися Оксана Суліма, заступник генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики та Олена Фартушна, керівник експертної групи Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики.
Ситуацію щодо надання соціальних послуг у Білозірській громаді Черкаської області описала Тетяна Шевченко, начальник відділу соціального захисту населення Білозірської сільської ради.
 
Обговорення проблемних питань щодо організації надання адміністративних послуг соціального характеру в умовах децентралізації, розмежування повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, формування пропозицій з їх вирішення розпочалося з виступу Любові Черської, керівника експертної групи Директорату адресної соціальної підтримки населення та розвитку соціального інспектування Мінсоцполітики.
Досвідом організації надання адміністративних послуг соціального характеру з присутніми поділилися Людмила Кочерга, начальник відділу соціального захисту населення Іларіонівської селищної ради Дніпропетровської області та Тетяна Соломаха, начальник відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Шульгинської сільської ради Луганської області.
 
Ігор Мальцев, директор Директорату соціального захисту Мінветеранів виступив з доповіддю щодо забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, формування пропозицій з їх вирішення. Пропозиції щодо забезпечення житлом та грошового відшкодування, які були подані на розгляд державній владі, озвучила Світлана Маринченко, перший заступник директора департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.
До обговорення проблемних питань щодо виплати разової грошової допомоги до 5 травня, формування пропозицій з їх вирішення долучилися Олександр Курій, керівник експертної групи Директорату соціального захисту Мінветеранів, та Ірина Коробка, директор Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради.
Про взаємодію громадських об’єднань та органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення на прикладі Дніпровської міської територіальної громади розповіли голова громадської організації «Пані Патронеса» Ганна Карпеченкова та начальник управління-служби у справах дітей Дніпровської міської ради Ганна Довготько.
У ході зустрічі представники громад ставили багато запитань представникам міністерств, і отримували вичерпні відповіді. Перший день заходу завершився обговоренням інших проблемних питань сфери та формуванням пропозицій щодо їх вирішення. Зокрема, експерт АМУ Назар Миколюк озвучив позицію АМУ щодо фінансування пільгового перевезення. Асоціація міст України неодноразово наголошувала, що відповідно до Конституції України, витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, мають компенсуватися державою. Адже таким чином держава переклала свої обов’язки на органи місцевого самоврядування без надання їм додаткових джерел доходів. Також АМУ підкреслювала, що існує два шляхи вирішення проблеми монетизації пільг з оплати проїзду: перший – держава повертає фінансування в державний бюджет, другий – держава надає право місцевим органам самоврядування вирішувати порядок, обсяг і об’єм надання цих пільг.
11 червня учасники ознайомляться із соціальною інфраструктурою Дніпровської міської ради та обговорять кращі практики місцевого самоврядування у сфері соціального захисту та соціального забезпечення.
 
Переглянути відео Діалогового заходу з питань соціального захисту та соціального забезпечення можна за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)