17 / Вересень, 2021
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан 16 вересня взяв участь в програмі "Час новин. Підсумки" на 5 каналі. 
У прямому ефірі О. Слобожан пояснив позицію Асоціації міст України щодо проєкту Держабюджету на 2022 рік. Зокрема, він розповів, що з року в рік держава недофінансовує  делеговані місцевому самоврядуванню повноваження. У першу чергу - це освіта і медицина. Складається така ситуація: сам Держбюджет як проєкт закону збалансований, але зростання міжбюджетних трансфертів (субвенції, дотації, які передає держава) закладається лише  на 10% порівняно з минулим роком. Але, наприклад, багато ризиків для місцевого самоврядування містить пов’язаний із проєктом Державного бюджету на 2022 рік законопроєкт змін до Бюджетного кодексу. У ньому взагалі зникає поняття «бюджет розвитку місцевих бюджетів». Без цих коштів громади не зможуть реалізовувати інфраструктурні проєкти, покращувати благоустрій, здійснювати заміну мереж тощо.
Також проєкт Держбюджету на 2022 рік не передбачає жодної підтримки органів місцевого самоврядування у питанні проходження опалювального сезону 2021/2022 років: не передбачено ні субвенції на стале проходження опалювального сезону (фінансова потреба 16 млрд грн), ні субвенції на погашення заборгованості із різниці в тарифах (фінансова потреба 37 млрд грн).
Сумарно на фінансування місцевого самоврядування не вистачає десь близько 70 млрд грн. Але я звертаю увагу, що в проєкті закону про Держбюджет ми цього не бачимо, це проглядається у змінах до Бюджетного кодексу і відповідних підзаконних актах Кабінету Міністрів. Ми всі пропозиції АМУ представили Мінфіну, ряд пропозицій враховано. Цю ситуацію можна врегулювати: не забирати залишки освітньої субвенції, що дозволить пережити складний опалювальний сезон. Куди ці кошти підуть? А вони і підуть якраз на опалення, – сказав Виконавчий директор АМУ О.Слобожан.

Нагадаємо, 15 вересня Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2022 рік та зміни до Бюджетного кодексу і направив на розгляд до Парламенту. Асоціація міст України проаналізувала урядовий проєкт Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" №6000 від 15.09.2021 в частині бюджетної забезпеченості місцевого самоврядування та запропонувала перші висновки (читати більше).
 
Пропонуємо переглянути запис ефіру:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)