Дерегуляція у сфері землеустрою – тема практичної сесії Чернігівського РВ АМУ

22 / Листопад, 2021
19 листопада у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Захід відбувся в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та ДЕСПРО.
  
Розпочав практикум виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин. Він окреслив основні теми порядку денного та представив спікерів сесії.
У першому блоці виконуючий обов’язки начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня приєднався до практикуму онлайн та розповів про види містобудівної документації, а також зміни в порядку розроблення цих документів.
«У вересні Кабмін затвердив постанову №926, яка називається «Порядок розроблення та оновлення містобудівної документації». Там додалося багато моментів, які стосуються як проведення громадських обговорень, так і стосовно прийняття рішення про розроблення містобудівної документації, і визначення державних інтересів. Змінилися частково вимоги до цих документів, тому радив би усім, хто дотичний до цього напряму – перечитати уважно документ», – підкреслив Сергій Куреня.
      
Захід продовжив Ігор Пузан, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. Він розповів присутнім про особливості передачі земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад, а також нагадав, що до власності громад Чернігівської області було передано більше 304 тисяч гектарів земельних ділянок. Також Ігор Пузан закцентував увагу на темі відшкодування втрат та збитків за землекористування.
Ще одна спікерка практикуму – Олена Муравйова, консультантка з бюджетних питань Чернігівського РВ АМУ ознайомила присутніх з нюансами проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через державну електронну систему «ProZorro.Продажі» (Закон України №1444-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони»).
Олена Муравйова продемонструвала на слайдах покроковий маршрут дій під час процедури продажу ділянки на аукціоні.
«Вигода використання системи електронних торгів для потенційних орендарів і орендодавців очевидна: економія часу і коштів: немає необхідності фізично бути присутнім на торгах, а також орендувати приміщення для проведення аукціону;
всі дані про лоти можна знайти онлайн, а значить, можна займатися вивченням пропозицій як в офісі, так і в дорозі, до того ж, використання системи ProZorro мінімізує ймовірність махінацій, а значить, потенційні орендарі будуть брати участь в аукціоні на рівних правах, і орендодавець в перспективі отримає максимальну вигоду від угоди», – зазначила Олена Муравйова.
Під час практикуму, його учасники провели активне обговорення проблемних питань, що стосувалися земельних відносин у громадах Чернігівщини.
Відео заходу:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)