День економічного розвитку українських міст на ХV Українському муніципальному форумі

20 / Червень, 2019
20 червня в рамках ХV Українського муніципального форуму проходить День економічного розвитку українських міст, що  проводиться в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)», який АМУ впроваджує спільно з Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади.
На Форумі зібралося близько 400 учасників: голови громад-членів АМУ, представники Парламенту, Уряду та профільних міністерств, експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав учасників та побажав їм плідної роботи.
 
Голова Антимонопольного комітету України  Юрій Терентьєв  привітав учасників та відзначив, що в органів місцевого самоврядування часто виникають запитання щодо блокування чи скасування тендерів, у чому громади звинувачують Антимонопольний комітет. «Однак, найчастіше причиною скасування тендерів є недосконалість оформлення тендерних документів. На сайті Антимонопольного комітету України можна ознайомитися з основним переліком помилок, які допускаються під час оформлення тендерів. Це може бути корисно для громад».
Ю.Терентьєв порадив громадам налагоджувати співпрацю з територіальними відділеннями Антимонопольного комітету, які, в свою чергу, готові до партнерства та надання рекомендацій. «Антимонопольний комітет – це не просто орган, який може накладати штрафи, ми є дієвим важелем, який може сприяти подоланню проблем зі штучним обмеженням економічної свободи та вирішувати їх разом з громадами». (презентація)
Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко: «До Асоціації міст України прислухаються та враховують її позицію, яку представники АМУ постійно висловлюють шляхом подання зауважень та пропозицій, а також під час засідань Урядових комітетів та засідань Уряду, оскільки саме органам місцевого самоврядування очевидно та зрозуміло як нікому, що потрібно робити в громадах, які зміни є необхідними. Сподіваюся, владі вдастся відповісти на ваші запитання, а також посилити підтримку».
Голова Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний: «Хочу подякувати Асоціації міст України за співпрацю у питанні налагодженя підтримки молодіжного житлового будівництва в громадах. На сьогоднішній день 110 міських голів активно підтримують це питання, реалізують та сприяють фінансуванню програм молодіжного будівництва. За два роки, з того часу як ми підписали меморандум з Асоціацією міст України, бюджет на програми забезпечення молоді житлом збільшився на 60%, і це саме завдяки дієвим мерам. Запрошую тих, хто ще не долучився і ми допоможемо вам розробити індивідуальну програму під можливості вашої громади». 
Під час дискусії лунали важливі для громад питання, зокрема, щодо відміни НКРЕКП нічного тарифу на електроенергію для підприємств. О.Слобожан запропонував зібрати підписи усіх міських голів та направити до Антимомопольного комітету України звернення щодо сприяння у вирішенні цього питання, оскільки скасування нічного тарифу – це величезні втрати для місцевих бюджетів.
Керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін розповів про діяльність проекту ПРОМІС та співпрацю з Асоціацією міст України. І.Лепьошкін розповів про розроблений Асоціацією міст України, проектом ПРОМІС та Національною академію державного управління при Президентові України курсу місцевого економічного розвитку, який буде реалізовано в 16 регіонах України. Крім того, він наголосив на питаннях екології та гендерної рівності, які також серед пріоритетів проекту ПРОМІС та АМУ.
   
  
Робота Форуму продовжилася пленарним засіданням на тему: «Посилення спроможності ОМС щодо місцевого економічного розвитку».
Модератор  -  головний експерт, керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін.
З презентаціями виступили:
  • Консультант Проекту ПРОМІС Тед Треллер. Тема виступу - «Пріоритети місцевого економічного розвитку». (презентація)
  • Експерт Ради Європи Наталія Балдич. Тема виступу - «Навчальні потреби представників органів місцевого самоврядування України». (презентація)
  • Завідувач кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом НАДУ Володимир Вакуленко. Тема виступу - «Професійна програма з підготовки управлінських кадрів з питань місцевого економічного розвитку». (презентація)
  • Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян. Тема виступу - «Ефективність навчання посадовців органів місцевого самоврядування». (презентація)
  • Консультант проекту ПРОМІС з питань охорони довкілля Геннадій Марушевський. Тема виступу - «Проведення стратегічної екологічної оцінки в рамках місцевого економічного розвитку». (презентація)

 

В рамках Форуму відбулося урочисте оголошення проектів-переможців конкурсу короткострокових ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан і головний експерт з міжвідомчої співпраці та економічного розвитку Проекту ПРОМІС Олександр Ігнатенко нагородили переможців (читати більше).
У ході Дня економічного розвитку міст відбулися два секційні засідання: секція «Інвестиційний потенціал міст» та секція АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 
Під час першого засідання учасники розглянули напрями підвищення ефективності залучення інвестицій та приклади інвестиційних успіхів в Україні.
З презентаціями витупили:
  • Консультант Проекту ПРОМІС Тед Треллер. Тема виступу – «Напрями підвищення ефективності залучення інвестицій»  (презентація).
  • Начальник Управління економіки Енергодарської міської ради Олена Овчатова. Тема виступу – «Маркетинг залучення інвестицій» (презентація).
  • Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев. Тема виступу – «Розвиток інвестиційного потенціалу на прикладі м. Ладижин Вінницької області» (презентація).
  • Координатор мережі РЕГІОНЕТ Олександр Дудка. Тема виступу – «Практичні поради громадам у власній інвестиційній політиці» (презентація).
  • Заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова. Тема виступу - «Промоутінг та брендинг міста» (презентація).
  • Директор департаменту кономічного розвитку Одеської міської ради Сергій Тетюхін. Тема виступу - «Муніципальні екологічні інвестиції на прикладі м.Одеса» (презентація).

  

На секції з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків були розглянуті питання гендерної дискримінації, впровадження комплексного гендерно-чутливого підходу в роботі муніципалітетів, створення гендерно чутливих громадських місць. Також учасники дізналися про канадський досвід забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Учасники ознайомилися з презентацією на тему «Як створювати гендерно чутливі громадські місця» (презентація).

Далі відбулося пленарне засідання № 2, яке було присвячене забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Модератор -  консультант з питань гендерної рівності Проекту ПРОМІС Олена Тихомирова.
Перед учасниками виступили:
  • Колишній мер м. Вейбурн, Канада, почесна членкиня ФКМ Дебра Баттон. Тема виступу «Канадський досвід залучення жінок в політику на місцевому рівні: стратегії та інструменти».
  • В.о. Ірпінського міського голови – секретар Ірпінської міської ради, очільниця ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів» Анастасія Попсуй. Тема виступу - «Канадський досвід (за результатами поїздки до Ванкувера)».    
  • Координатор Проекту ПРОМІС в АМУ Володимир Нижник. Тема виступу – «Координування приєднання міст до Європейської Хартії рівності жінок та чоловіків».

Консультантка з питань Хартії Рівності ПРОМІС Світлана Ходакова презентувала видання «План дій для міст України, приєднання до Хартії та реалізація її принципів».

 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан оголосив, що ХV Український муніципальний форум завершився, подякував учасникам і гостям та побажав усім наснаги у роботі та реалізації вдалих ідей у громадах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)